казино перла нова горица tornei ди покер

пинк пантер слот машина вредност

4 април, 2017 (Лондон) – iGB Филијалата, на најреномираните информации на услуги за igaming филијалата на пазарот, е воодушевен да го објави филијалата билети за прва Нордиските Филијалата Конференција (NAC) во Стокхолм, каде што го имаме сега распродадени, со место сега на капацитет.Новиот настан беше создадена да се донесе заедно клучните партнери, медиумски агенции, рекламни мрежи и оператори кои работат во регионот, и интересот за присуство на конференцијата е исклучително висока.Деби NAC, кој ќе се одржи во Стокхолм е Grand Hôtel меѓу 6-7 април, е поддржан од страна на премиум спонзори на Вилијам Хил и се Стремат Глобални.Избрана настан спонзори вклучуваат 10Bet, Одат Дивите Соработници, Plus500 и WPN Соработници, додека на филијалата спонзори и изложувачите вклучуваат 24option.com, Betcart, BROaffiliates.com, ЕГО, Ihre Консалтинг, LottaRewards и Лари Казино.iGaming Бизнис' раководител на операции, Shona ODonnell, коментира: "јас сум воодушевен да се види индустријата одговори, па и лансирањето на првиот некогаш Нордиските Филијалата Конференција, толку многу што билети сега распродадени казино перла нова горица tornei ди покер.
"NAC е само посветена настан во Nordics каде делегатите може да се поврзат со голем волумен на филијали на едно место.Ние со нетрпение очекуваме да се поздрави сите на 6 април." На инаугуративната NAC ќе се одржи во Стокхолм е Grand Hôtel меѓу 6-7 месец април, со потврдените говорници (вклучувајќи и Подобра Колективна е развој на бизнисот директор Марк Френк Pedersen, дански Онлајн Коцкање Асоцијација извршен ДИРЕКТОР Morten Rønde и XLMedia извршен ДИРЕКТОР Ory Weihs казино перла нова горица покер. NAC ќе биде хостиран како дневна-стил настан, овозможувајќи им на делегатите на мрежата во повеќе интимни и течност начин.Можете да дознаете повеќе за NAC, или да се регистрирате за да присуствува на настанот тука: https://www.igbaffiliate.com/events/nordic-affiliate-conference казино перла нова горица spettacoli. For повеќе информации, ве молиме контактирајте: Плоштадот во Воздухот Комуникации Дејвид Bartram +44 (0) 20 3586 1978 [email protected] За iGB Филијалата iGB Филијалата е филијалата-соочува бренд на iGaming Бизнис.Таа организира трите најголеми филијалата настани во индустријата – LAC, AAC и BAC – како што неодамна најави Нордиските Филијалата Конференција.Своите конференции обезбеди платформа за соработници да научат од индустријата е најдобро време на конференција посветена распоредот, и да ги задоволи филијалата менаџери од големи и зголемувањето на операторите и двете на изложба кат и во текот на добро присуствуваа настани за вмрежување.Ваквата конференции се единственото место каде што може да се поврзат со големи количини на филијали одеднаш.За оператори, конференции се од витално значење за зголемување на нивната партнерските мрежи.iGB Филијалата, исто така, обезбедува бесплатен iGB Филијалата списание.Со висок квалитет, содржина и силна дигитални и печатени следното, тоа продолжува да биде посветен само списание во филијалата индустрија.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre пинк пантер слот машина вредност.