Ameristar казино канзас сити вклучена часа

morongo казино недела бранч мени

JPJ Група има пријавени 14% од година на година раст во H1 приходи, за да £169.5 m ($204.8 м).Операторот неодамна беше во центарот на БИБИСИ Панорама истрага онлајн коцкање; тоа беше прикажан дозволувајќи им на некој клиент да се изгуби £633,000, нудејќи нејзиниот £1,000 паричен бонус како "сочувство" за нејзиниот татко е смрт.На друго место, JPJ е прилагодена EBITDA се зголеми од 2% до £54m, иако неговиот прилагоди нето-приходи паднаа од 2% до £40.8 м.Во јуни, компанијата најави дека ќе се стекнат со Gamesys за £490m и тоа се очекува завршување на стекнување да се случи во Q3.Нил Goulden, JPJ Извршен Претседател, коментира: "јас сум задоволен да го пријави група има донесено уште една добра четвртина од приходите раст, заедно со очекуваното влијание на високото игри даноци на EBITDA."Ние очекуваме Gamesys стекнување, да дава двоцифрена заработка accretion во првата целосна финансиска година на сопственост."JPJ е споделување на цената драстично падна во текот на првиот час на тргување по Панорама е емитуваше на BBC, намалувањето од £6.77 да £6.40.Сепак, операторот за споделување на вредноста оттогаш се зголеми за да £6.59. ameristar казино канзас сити вклучена часа.