мериленд во живо казино новогодишната ноќ партија

скај кула казино окленд нов зеланд

Членовите на Pechanga Бенд на Luiseno Индијанци откри голем Temecula казино проширување план, чија вредност е $285 милиони евра.Две годишниот план се очекува да се создаде околу 3,000 изградба работни места во областа и потоа обезбеди околу 560 долгорочни позиции.Проширувањето вклучува 568-соба хотел крило, фитнес центар, на две-приказна бањата, два ресторани, како и 67,000 квадратни метри настан простор.Ако сè оди според планираното, проектот треба да биде завршен до крајот на 2017 мериленд во живо казино новогодишната ноќ партија.
Марк Macarro, племенски претседател, рече дека на средбата беше прославувањето на "почетокот на следната глава на Pechanga Resort & Casino." Тој истакна дека новиот проект ќе продолжи племето е претприемачкиот дух и за идните генерации мериленд во живо казино нов слот машини. "Ние сме благодарни и горди да биде во позиција да го зајакне туризмот во Temecula Долина и Јужна Калифорнија," Macarro додаде.Претседателот објасни дека племето сакаше да понуди одморалиште дека ќе биде во можност да се сретне "во растечките потреби" на луѓето кои се во потрага за рекреација, не само коцкање небото ute казино боречка часа. Maccaro, исто така, откри дека побарувачката за хотелски соби е постојано во пораст и дека воспоставувањето неодамна снимена 365 директно дена од денот на целосно вработување.Помладите луѓе, кои уживаат во коцкање се гледа како една од топ причините за импресивен напредок казино е сведоци изминативе месеци.Дополнително, Temecula е да се етаблира како популарна туристичка дестинација за музика и љубителите на вино премногу.Учител Perini Корп ќе биде проширувањето е градител, а дизајнот на тимот ќе биде предводен од Delawie архитекти на Сан Диего.Кога проектот е завршен одморалиште треба да понудат 200,000 плоштадот казино кат, 1,090 хотелски соби, 13 ресторани, 13 базени и 4,560 вработени.Претседателот на Pechanga Развој на Корпорацијата, Патрик Марфи, рече дека сите тие беа целосно посветени на давањето Pechanga Resort & Casino "еден свет-класа одморалиште дестинација." скај кула казино окленд нов зеланд.