казино nord де ла франција

dela ut kort texas holdem

Во Њујорк и на неодамна лансиран sportsbook внатре Реки Казино и да се Впуштат Schenectady, наводно, искусни прилив на punters минатата недела благодарение на почетокот на овогодинешното издание на Националната Фудбалска Лига (МАК).Според една недела извештај од времето Унија весник, во сопственост од страна на Раш Улица Игри отвори државата е првиот sportsbook на 15 јули нуди aficionados способноста да се одржи пари-само wagers на широк спектар на професионални и катедралната спортски вклучувајќи акција од МАК.На само над 5.000 квадратни ft објект наводно карактеристики табела и клуб за седење до 80 патрони заедно гигант светодиодни диоди (LED) видео ѕид кој е во состојба да ја прикаже секоја игра се игра.Профитабилен викенд: На 100th издание на МАК започна во четвртокот вечерта со натпреварот помеѓу Чикаго Мечки и Green Bay Packers и интерес во овој натпревар, наводно, го виде sportsbook внатре Реки Казино и да се Впуштат Schenectady креда до својот втор најголем ден во однос на wagering тома.Ова беше наводно следи сабота, кога катедралната фудбалската сезона започна иако северот на државата Њујорк сопственост е Генерален Менаџер, Џастин Мур, откри дека тие имале и е покриена со недела, кога уште десетина МАК игри биле прикажани.Мур изјави Пати Унија.. казино nord де ла франција. "Денес е далеку најголем обем видовме од sportsbook отвори.Ние никогаш не сум имал линија за киосци.Огромна побарувачка денес.Тоа е навистина возбудливо." Озаконување законодавство: Отворена во февруари 2017 по цена од $330 милиони евра, Реки Казино и да се Впуштат Schenectady е, наводно, се во можност да ги понуди sportsbetting по државата, пратениците помина повеќе од една година и утврдувањето дали активност беше дозволено според законодавството на која имаше дозволи отворање на четири Лас Вегас стил казино места, што исто така подразбира Del Лаго Одморалиште и Казино, Tioga Падови Казино Одморалиште и Установи Светот Catskills.Весникот објаснува дека ова имаше проследено со одлука од сад Врховниот Суд дека поништена претходната Професионални и Аматерски Спортски законот за Заштита (PASPA) забрана на sportsbooks наоѓа надвор од државата Невада.Директорот позиција: Цитирајќи официјални бројки од Државата Њу Јорк Игри Комисија, Време Унија се изјасниле дека Реки Казино и да се Впуштат Schenectady е толку далеку седи на врв на државата ново-отворен sportsbetting пазарот благодарение на август бруто sportsbook приходи од $445,291 delai кредитна renouvelable banque казино. Ова наводно се споредува да собрани takings на само над $338,600 од три други такви простори во Њујорк со Мур открива дека неговиот Schenectady сопственост наскоро може да изгледа за да ја прошири својата sportsbook со додавање на уште повеќе киосци.Мур изјави за весникот.. del sol казино tucson аризона. "За мене ова изгледа како многу нови лица, кои јас никогаш не сум видел во казино пред.Тоа е зошто тоа е толку важно за нас." dela ut kort texas holdem.