Quinault плажа казино слот машини

казино партија идеи дома

Глобална забава компанија, MGM Места International (NYSE: MGM), објави во четвртокот дека Џорџ Kliavkoff (на сликата) ќе го замени Ричард Sturm како на компанијата Претседателот на Забава и Спорт. Kliavkoff, кој неодамна се спуштил како Главен Извршен Директор за Jaunt Inc., ќе доведе Лас Вегас-базирана компанија забава и спорт операции, додека одржување индустрија партнерства.Според официјалното соопштение.. quinault плажа казино слот машини. нова улога ќе видите 50-годишниот Kliavkoff го надгледува работењето, маркетинг, финансии, спонзорства, стратегија, цените и резервации на компанијата повеќе од 30 изложбените салони, театри и арени, вклучувајќи Парк Театар, MGM Grand Градина, Театарот во MGM Националните Харбор, на Mandalay Bay Beach, Mandalay Bay Настани во Центар, MassMutual Центар на MGM Спрингфилд и Т-Мобиле Арена, мулти-цел затворен арена во Лас Вегас Лента која е дом место за Националната Хокеј Лига е Вегас Златна Витези. Kliavkoff ќе се базира на компанијата седиште во Лас Вегас и извештај за Сметка Hornbuckle, Претседателот на MGM Места International.Богатство на искуство: Kliavkoff присуствуваа Бостон Универзитетот каде што доби диплома во комуникациите и од Универзитетот на Вирџинија Училиште на Закон, тој има Докторат.Тој има повеќе од две децении искуство водечките забава и медиумски стратегии и неодамна служеше како Главен Извршен Директор за виртуелна реалност start-up, Jaunt Inc.Сан Mateo, Калифорнија-компанија со седиште има работено со такви клиенти како Дизни, Манчестер Јунајтед, МАК, НБА, MLB, Uber и други водечки фирми казино партија идеи за возрасни.

Kliavkoff претходните извршен улоги вклучуваат топ медиумски компании, како што се Hearst Забава & Синдикална, каде што работел како Ко-претседател, Извршен Потпретседател на Бизнис за главната Бејзбол Лига (mlb Напредни Медиумите и Главен Дигитални Службеник за NBC Universal. MGM Установи' коментари: Hornbuckle доставува следниве врска со неодамнешните термин.. казино партија значење во хинди. "Џорџ се приклучи на нашата компанија во возбудлива време и ќе игра клучна улога како ние двајцата да се надградат на постојните успешни партнерства, како и продолжи да се проширува нашата индустрија-водечки спорт и забава придонеси. "Неговата иновативен пристап и знаење во забава и дигиталниот свет ќе ја зајакне нашата репутација како компанија која нуди светска класа искуства за нашите гости да уживаат во." MGM Установи' претседателот, исто така, најави дека компанијата е "воодушевен" дека тоа ќе биде во можност да ја задржи својата важни деловни односи со Sturm, со компанијата има обезбедено три години консалтинг се справи со Лас Вегас во Живо Забава и Спорт, Sturm е нова фирма.Според условите на ексклузивен договор, MGM е долго-служат Претседателот на Забава и Спорт [Sturm], ќе продолжи да го надгледува копче односи и да се обезбеди непроценливо бизнис совети за компанијата. "Ричард е една икона во Лас Вегас спорт и забава во светот и ние сме возбудени да се продолжи неговата врска со MGM Места семејство.Многу од градот највозбудливите и успешни настани во текот на последните две децении, може да се припише на Ричард е односи и длабоко индустрија знаење", Hornbuckle додаде.Компанијата информации: Една од најголемите живеат настан компании во светот, MGM Установи' придонеси вклучуваат половина дузина Cirque du Soleil емисии, стотици премиер концерти, комедија и магија покажува секоја година, eSports, како и традиционални спортски настани, вклучувајќи UFC, бокс, родео и MGM е професионална женскиот кошаркарски клуб, Лас Вегас Асови. казино партија идеи дома.