казино en ligne argent ролна франција

среќа дама шарм слот машина

Цезар Entertainment Inc.е поставено да се прелива стотици милиони долари во своите три Атлантик Сити својства, во обид да се зајакне градот позиција како Лас Вегас стил дестинација и ревитализирање на градските boardwalk.На $400 милиони евра инвестиција ќе биде постепено во текот на следните три години и ќе одат кон ремоделирање соба кули, свежи внатрешни работи дизајни, игри кат подобрувања, нови јадење концепти и повеќе, според среда вести порака.Првиот проект, на $170 милиони guestroom и suite за реновирање на проектот на Цезар Атлантик Сити и Harrah ' s Одморалиште во Атлантик Сити, е поставен да започне ова лето казино en ligne argent ролна франција. "Овие возбудливи планови .. казино en ligne argent ролна sans депо.

ќе се ревитализира Цезар' бренд за угостителство, и ќе продолжи да се позиционира Harrah ' s, Tropicana, и Цезар Атлантик Сити како водечки места во пазарот," Цезар Претседател и Главен Оперативен Директор на Ентони Carano рече во порака. "Ние и понатаму сме нахакан на Атлантик Сити, и оваа обврска понатаму ќе позиција нас за долгорочен раст и успех." Креирање на 'водечка туристичка дестинација' Њу Џерси Gov казино en ligne ау канада. Фил Марфи рече дека неговата администрација е се здружи со корпоративното, заедницата и владините партнери да reestablish Атлантик Сити, како "премиер туристичка дестинација" во државата.Цезар' инвестиции во градот "поддржува нашиот фокус на зголемената економијата, продолжувајќи за поддршка на Атлантик Сити, и создавање на работни места во нашата држава," Марфи рече во порака.Атлантик Сити Градоначалникот Марти Мали Sr.

додаде дека верува 2021 "означува нова ера" за градот среќа дама шарм слот машина. "Ние ја цениме Цезар' посветеност на пазарот како најголем работодавец во Атлантската Област", рече тој во порака. "Нивните три години реинвестирање план двојки долу на оваа обврска, која несомнено ќе reinvigorate Атлантик Сити." Државата видов за 116.2 милиони посетители кои се потрошени колективно $46.4 милијарди долари во 2019, според држава на податоци.Околу 27 проценти од кои трошење беше на исхрана, која вклучува казино приходи во своите девет Атлантик Сити својства.Државната игри на пазарот има пад во последниве години како нов конкурс има појави низ Североисточниот и во Средината на Атлантикот, но казино на приходите е на раст.Њу Џерси гејминг индустријата донесе во речиси $3.5 милијарди долари во бруто игри приходи во 2019, до 19.5 проценти од годината пред тоа, во голема мера, бидејќи на државните спортски обложувања и онлајн игри раст, според извештајот на Американската Игри Асоцијација.Лето реновирање На $170 милиони ремоделирање на проектот удирање исклучите ова лето вклучува околу 600 гости соби и апартмани на Цезар Атлантик Сити и Harrah ' s Одморалиште во Атлантик Сити.На освежен дизајн на Цезар ќе се одликува со модерен Роман естетски, според ослободување.Дизајн инспирација беше извлечен од локалните Атлантик Сити глетка, како што се на плажа, океан и boardwalk, и ќе функција нијанси на сина и крем акцент бои спарени со современ мебел.На дизајни во Harrah ' s ќе функција "богат елементи кои се забавни, жива и енергична игра off одморалиштето е софистициран Марина Област лоцирање," ослободување рече.Дополнителни детали за реновирање ќе биде откриена во наредните месеци. среќа дама шарм делукс слободни слот.