казино en ligne argent ролна suisse

среќа дама шарм онлајн казино

"Уште една работа која е помогна да се прави формално проекции за иднината.Јас не сум ги направи уште за оваа година, но минатата година го напиша листа на изјави, од кои некои беа да се направи со мојот личен живот.Еден беше, јас ќе имаат ТЕД разговор со одреден број на пати – она што е моја проекција?Мислам дека тоа беше 30% веројатност.Јас ќе победи на овој многу пари во покер турнири и да се стави на веројатноста за појава на 70%.Потоа светските настани, политички работи, спортски настани.Целта не е за 100% да дојде точно, но, да речеме дека имате еден куп работи со проценка дека 70% ќе се оствари, тогаш ќе сакате 70% од оние 70% извештаи да дојде точно, 20% од 20% да се обистини.Ќе го направите тоа доволно, и ќе стане подобро да се калибрира, и ова е одличен начин на помагање да се размислува во оваа сиво вид на патот." Јас сум љубопитен.Она што не Лив Boeree се размислува за теорија дека постои бесконечен број на фјучерси во квантниот свет, и дека учењето да се фокусираат на ниту еден иднина, и носи чувство во таа мисла, е доволно да се направи тоа да се оствари? "Мислам дека тоа е се црно и бело размислување кога луѓето велат дека сè е можно, па ако сакате за тоа, тешко е доволно тоа ќе се случи", вели Boeree казино en ligne argent ролна suisse.
"Прашањето треба да се запрашате што е она што е доказ јас треба да се види за да го промени мојот ум," продолжува Boeree среќа дама шарм слот за слободни. Земајќи "нашиот фокус далеку од овој турнир, во принцип, кога се гледаме работите како политичка поделба можеме да видиме во САД и во други делови на светот...јас не сум љубител на Трамп, но тоа не значи дека таму не се некои работи, надвор од како, да речеме дека тој се уште илјадници нешта за време на неговото претседателство, ќе има некои работи кои се објективно добро за светот.И ако не можете да се земе вашата blinkers надвор, и да се погледне за сребрена обвивка, за некои работи што тој има направено во право, или работите ќе се направи во истата точка, или не си помисли за тоа, но мислам дека се големи идеи.Таму се случува да биде неколку работи таму дека се добри, и тоа не значи дека тој е објективно добар човек, и сега страна со него. Somethings се невозможни, бидејќи на законите на физиката, но ако ништо друго тие се толку статистички неверојатна сте поставување себе за разочарување. *Да ја преземете оваа аудио, десен клик и save link as* Можете да извади нешто од воздух со Лив.Што мислите на Атила на Нивната е неуспешни обиди да го освои Рим? [Image кредитна: Нил Stoddart]Што би го направил различно, во текот на Договорот од Versailles?Какви се вашите размислувања за млади жени очајни да се живи кукли?Пауза.Барање за дополнителни информации.Тогаш.Добро мисла одговор.Па секогаш е задоволство да го поминувам времето подигање нејзиниот мозок, и денес, по зајакнување на нејзината нога, но недостасува нејзиниот пети, јас изберете прашања кои се појавија за време на читањето на нејзиниот најновите Вокс член – Како 18-тиот Век Свештеник ни Даде Алатки за да се Направат Подобри Одлуки.Тоа беше крвава добро.Во неа се расправа за Бејзијански теорија, таа parses poetically на нашата идентификација со длабоко се одржа верувања или резултати испреплетена со конци на когнитивна предрасуда, и тоа како ние треба да се обрне повеќе внимание на докази при рака, додека одржување на отворен ум.Нешто слично.На мојот начин на Атлантис Одморалиште во Бахамите, јас може да се чувствуваат возбудата на PokerStars Играчот No-Limit Hold ' em Првенство (PSPC) создал меѓу покер заедница.И тогаш добив на приемот биро, и додека бев стои во линија, на чекање за мојот клуч, јас слушав група на брусилки удира на за тоа како страшно PokerStars се резултат на она што тие го направија за да го Supernova Елита програма.Интересно.За мене овој турнир покажува дека во нивните срца, луѓето кои работат PokerStars вредност на своите клиенти, и она што ги прави среќни е од суштинско значење за нив.Овие играчи, заглавени во болното минато, не можеше да се види тоа.Јас земам pin надвор од меморија, рака тоа да Boeree, и да чекаат за експлозија среќа дама шарм слободни слотови. "За да се најде на негативни во овој турнир треба да доаѓаат во неа со многу фиксна начин на размислување дека сакате да омраза на PokerStars, бидејќи ова е само објективно добра работа за покер," вели Boeree со искрена орган среќа дама шарм онлајн казино. "Што рече, има одредена вредност во позитивно размислување.Тоа е дихотомија ако ова позитивно размислување однесување е поверојатно да бидат успешни ако blinker себе во верувајќи дека тоа слепо.Тоа е како ќе мора да се откажат од својата завод за смирение, и веројатносни размислување, и велат ова е мојата единствена опција, ова е мојата единствена опција – е дека тогаш само-исполнување на пророштвото?Јас немам одговор на тоа.Ако луѓето велат, јас сум poo-pooing визуализација дека би можеле да работат, да можеби тоа ќе.Јас нега. "Јас не имаат силна мислење за Јордан Peterson, бидејќи немам прочитано многу од неговите работи.Имам слушнато некои од немите нешта тој рекол, но исто така и некои многу умни нешта, тој рече.Животот е полесно ако можеме да го изолирам работи во црна и бела, овие едноставни кутии на добра, лоша, averagely лошо, averagely добро, нешто слично.Светот не е така едноставна; постои континуитет, не овие дискретни кутии.Нашите умови не можат да работат на овој совршен континуитет, каде што се движат слободно за тоа како и кога треба да се.Ние не треба да се стави работите во кутии, но и на повеќе полиња што ги имате, толку повеќе ќе ви се огледало на оваа континуиран спектар на работи, но ако имате две кутии означени добри и лоши дека е јасно за погрешно.Тоа е проблематична ситуација." Јас побара од Boeree како таа успеа да ја намали нејзината црна и бела размислување, и мислам дека повеќе нијанси на сива? "Јас, секако, не секогаш се во можност да го стори тоа, и јас се уште се борат со него", вели Boeree. "Ако сте велејќи дека нема докази дека јас може да се види што ќе доведе до мене менување на мојот ум, тогаш сте, во основа се ирационални.Да речеме ние креирате турнир со бесконечна пари – и, очигледно, ова е екстремен хипотетички случај – ние се случува да додадете бесконечна пари, бескрајна можност за сите во светот, и сите идни луѓето кои би можеле да живеат, и така натаму, и си уште доаѓаат далеку велејќи дека ова е лоша услуга на клиентите?Тоа е екстремен пример, но тоа е еден каде што Бејзијански расудување е рушење.Значи, прашањето е колку е доволно, и дали некои луѓе велат дека ова не е доволно, и тие имаат добри измерени причини зошто е тоа случај, барем тие се мисли преку тоа.Но, мислам дека со многу луѓе, и со прашањето сте преземање, и јас ќе се согласат со се, е дека за некои луѓе доаѓаат во со preconceived начин на размислување дека тие сакаат да мразат нешто островот видите казино новогодишната ноќ. "Генерално гледано, повеќе емоционално приврзани ние сме на нешто, дури и позитивни емоции, не само негативни емоции, тогаш потешко е да се размислува во сиво, и полесно е да се размислува: црно и бело, бидејќи емоции не се поврзе со нијанса.И така, мислам дека со возраста и зрелоста работи стане полесно.Јас сум, секако, помалку емотивна личност отколку што беше кога бев 18 — околните себе си со луѓе кои се повеќе емотивно зрели.Што ви дава повисока репер за да се стремите кон.Јас сум бил среќен што сум опкружен си со rationalist заедница, тоа не е дека тие се unemotional, но оние кои го прават тоа и имаат добро разбирање на нивните емоции.Исто така, обидувајќи се да се мисли во однос на предметот веројатност – а ова е местото каде што покер играчи ја имаат оваа предност, бидејќи тие се размислува во однос на предметот веројатност во текот на играта.Ние никогаш не се определени, па ние мислиме дека во предметот веројатност и носат ова во нашиот секојдневен живот.Кога размислувате за иднината или во минатото, или не или не се случи, но поентата е во тоа што вашето знаење е несовршена, и гледајќи назад на вашиот нецелосни сознанија, јас сум подготвен да се каже 70%, дека овој човек не одат на овој настан во тоа време, но таму е 30% шанса тие се лаже островот видите казино мисисипи заливот брег.