она што не го користите злато во големи риби казино

apache казино 360 ресторан со мени

Сето тоа ќе се одлучи во четврток, но Betfair се чини дека веќе се знае исходот на шкотската Независност на референдумот.Наслов во утре гласаат, никој друг не е доста, како одредени за тоа дали Scots ќе гласа да се отстранат себе од Обединетото Кралство или да остане дел од велика БРИТАНИЈА.Но големи букмејкер Betfair веќе се плаќа како ако тие знаат резултатите она што не го користите злато во големи риби казино. Betfair е веќе да плаќа за клиенти кои имаат staked пари на "Не" гласови во шкотската Независност на референдумот, велејќи дека тие се платени од "шест-слика сума" за да bettors кои се поддржани на Подобро Заедно кампања.Тој потег доаѓа во време кога гласовите се чини дека се стега.Додека повеќето анкети виделе "Не" со мала до умерена олово, имало outliers дека да се стави "Да" во анкета позиција.Една неодамнешна "анкета на анкетите" од Она што Шкотска Смета дека укажува на тоа дека најдобрите тековни информации Нема, само со 51-49 предност во анкетите, што значи дека додека гласачите во полза на Шкотскиот Независност може да биде зад себе, тоа е сепак премногу блиску за да биде сигурна.Тоа е остар промени од почетокот на оваа година, кога се чинеше дека над 60 проценти од Шкотскиот избирачите ќе гласаат Не на референдумот.Дури и само недели, повеќето анкети видов поддршка за останатите во велика БРИТАНИЈА во меѓу 55 и 60 проценти, потенок, но сепак удобно маргина.Но, и покрај затегнувањето на маргините, Betfair има исплатени пред време за оние кои се обложуваат пари со нив на No.Бидејќи повеќето од Betfair бизнис се базира на обложување размена, каде коцкари облог едни против други, само на оние кои посебно се обложуваат со спортски книги се плаќа во овој момент.Според Betfair, коцкање модели укажуваат на тоа дека постои околу 79 проценти шанса на некој Не гласа.Тоа е многу повисока од минатата недела, кога се подразбираат шансите врз основа на износот на обложување на двете страни и шансите да се праша за предложениот 70 проценти шанса или помалку на Нема гласачи држи на своите тесни води.Шансите падна на околу 3-1 за Да поддржувачи во пресрет на анкетата која покажа страна, се фаворизираат за независност може да имаат мали води, но оттогаш летна назад до околу 7-2 она што го носат за да се казино ноќ. "Политичките bettors често фаворизира размена како нивниот избор на обложување платформа и тоа има историски обезбеди точност на предвидување на политички резултати", рече Naomi Totten на Betfair apache може да не се применува процес слот за. "Се плаќа на почетокот на нашата Sportsbook е завет за почит во која ние се одржи на славни учинокот на нашата Берза." Веројатно, овој потег има повеќе да се направи со свеста на јавноста за обложување размена од било одредена доверба дека Не ќе завршат на врвот (иако Betfair уште зеде страна тие се чувствува беше повеќе шанси да победи, се разбира).Според Betfair, тие беа зеле само под £3 милиони ($4.88 милиони евра) во облози на Шкотскиот референдум, со Вилијам Хил велејќи дека тие ги направиле друг г 2 милиони ($3.26 милиони) на глас.Четврток е референдум ќе побара Шкотскиот гласачи прилично едноставно прашање: "Треба да Шкотска биде независна држава?" Можеби се должи на затегнување анкета броеви, лидерите на трите главни партии во тековната велика БРИТАНИЈА владата вети дека заедно да се откаже од повеќе сили да Шкотска тоа треба да остане во велика БРИТАНИЈА. apache казино 360 ресторан со мени.