повлекување од црвени куче казино

заводот казино ноќ pam фустан

Глобалната Гејминг Жените, Американските Игри Асоцијација (АГА) иницијатива која започна во 2011 година Глобалната Гејминг Expo (G2E) во Лас Вегас, планира да отвори Macau глава.Некои 50 гејминг индустријата жените – околу 20 од нив Macau-based – присуствуваше на појадок состанок на Венецијански во текот на оваа недела G2E Азија, со цел да се "поврзување женски лидери од денес со женски лидери на утрешнината." На GGW веб-сајт ќе започне во септември која ќе го овозможи онлајн менторство од утре лидери од денес е постар игри execs.Развој на веб-сајтот ќе биде помогната од страна на игри уред создателот Shuffle Господар.Додека АГА иницијатива има за цел да го прошири своето присуство во Макао, на АГА се заканува да се префрли во идните изданија на G2E Азија да Сингапур по изложба кат tussle меѓу НАС-базирани Shuffle Господар и Макао-базирана игра на одлуки LT Игра.На brouhaha официјално го доби во тек среда кога Macau царински службеници платија посета на Shuffle Магистерски кабина.Службените лица беа постапува по претставки од LT Игра која Shuffle Магистерски живеат дилер baccarat табела игра технологија вклучени елементи во кои LT Игра, тврди дека правата на интелектуална сопственост (правен се борат за ова тврдење се уште работат својот пат преку локалните судски систем).Првично, произволното пуштање Мајстор беше присилена да се прикријат на навредливите производ, но по приемот на судски налог, се врати прикажување на неговата целосна производи до крајот на денот.АЈДЕ да СЕ ПОДГОТВЕНИ ДА се ТРКАЛААТ.. повлекување од црвени куче казино.

WorldGamingMag.com објавено детален удар по удар сметка на прашина-up, која датира од минатото лето, кога Лас Вегас Песоци' (LVS) Macau својства отстранети Shuffle Магистер технологија од својата Кралска Стадион електронски табела игра поставува, заменува со LT Игра производ се повлече пари од палење покер. LT Игра, исто така, беше живеат дилер baccarat услуги на неодамна отвори Песоци Cotai на Централна.Во времето, LVS извршување ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ на корпоративниот слотови Ерик Persson кажано Свет Игри одлуката да се оди со LT Игра е затоа што "патент судски постапки" би значело случува без живеат дилер baccarat технологија заедно заводот казино ноќ џим и pam. LT Игра кажано Свет Игри кои ги поседува две Macau патенти кои им овозможуваат на компанијата ефективно монопол врз мулти-игра терминал живеат дилер baccarat. LT Игра, исто така, тврди дека да се имаат оваа патентирана технологија во Америка.Во пресрет на G2E Азија, LT Игра доби забрана од Макао Судот од Прва Инстанца за да се спречи четири ривали – Shuffle Господар, Alfastreet, F2 Системи и Interblock – од прикажување на технологија која кршење на LT Игра патенти.Во петокот пред G2E Азија, оваа забрана беше презентиран на шоуто организаторите, Полињата за Изложби заводот казино ноќ pam фустан. LT Игра тврди Полињата за претставници одговори со да бара надомест за било какви загуби кои би можеле да произлезат од голема изложба учесниците спреченост за прикажување на нивните производи заводот казино ноќ цитати. LT Игра рече спогодбено договори се постигне со три од четири компании по име во налог да ги прикријат своите навреда производи, но дека LT Игра биле во можност да стигнат до слични справи со Shuffle Господар.Ова доведе до среда изглед на страна на Макао царинските службеници, кои за возврат ќе бидете известени појавата на наводно, гневен АГА извршен ДИРЕКТОР Франк Fahrenkopf.Изложба на персоналот потоа подигната партиции за да блокирате LT Игра говорница од поглед, проследено со закани за намалување на електрична енергија за LT Игра говорница ако налог против произволното пуштање Господар не е укината.Говорејќи за Макао Пати Дневно, LT Игра е за продажба и маркетинг менаџер Бети Зао се нарекува оваа закана "многу нефер за една компанија се обидува да ги заштити своите права на патент." СПЛИТ ОДЛУКА Shuffle Господар одби да ја обезбеди својата страна на приказната на Светот Игри, бар ослободување на изјава велејќи дека "нема судот во Макао утврдил дека имаме повредени по некој патенти.Затоа, ние силно веруваме во нашите законско право да го продаде сите на нашите производи на фер и конкурентни во Макао и дека нема прекршување на патенти постои или ќе се најде да постои." На АГА и Полињата за Изложби подоцна издаде своја изјава велејќи дека тоа е", не е невообичаено дека во таква конкурентна средина правни спорови може да се појават која мора да се реши преку правда во системот. G2E Азија не треба и не игра никаква улога во таквите конфликти." Но Светот Игри се изјасниле дека АГА има намера да поднесе формална жалба со Macau органи во текот на skirmish. Fahrenkopf самиот кажа локалните медиуми дека следната година е G2E Азија може добро да се земе место во Сингапур ако организаторите верува дека таму ќе биде и понатаму се обидува да "се мешаат во текот на парнична постапка." Alfastreet е Алберт Radman кажано InterGaming неговата компанија ќе размислат за враќање на друг настан во Макао. "Она што цел ќе имаме за доаѓање на следната година ако не можеме да изложба на нашите производи?" Но Macau Игри Производители на Опрема за Асоцијација турка назад со своја изјава, повикувајќи се на издржување на оригиналниот налог "пресвртница во историјата настан" и "првиот успешен случај во заштита на авторското право" на еден свој член од интелектуална сопственост.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино бонус мит 10 евра einzahlung.