казино проверете злоупотребат во близина на мене

all inclusive места со казино мексико

По затворањето на својата Дедо Ysabel Одморалиште И Казино во февруари 2014 година поради долгови од околу $50 милиони евра, Iipay Нација На Дедо Ysabel, наводно, се сврте shuttered место е 35,000 sq ft Калифорнија игри подот во профитабилен високо-технолошки медицински марихуана операција.Според извештајот од Сан Диего Унија-Трибјун весник, изминатите 18 месеци го видел федерално-ва Сан Диего Каунти племе лизинг делови на имотот на лозарите кои се посветам и потоа да се дистрибуираат на дроги на правни dispensaries во текот на државата, додека дури и повеќе tenants се очекува еднаш на местото на случувањето е еднаш-истегне паркинг е опремена со над десетина нови оранжерии.Дејвид Vialpando, Претседател на одборот за Дедо мраз Ysabel Канабис Регулаторната Агенција И Канабис Комисија, изјави за весникот дека операцијата е се уште "многу мали" со само две "расте простории" кои се карактеризираат "помалку од 1.000 растенија". "Најчесто тоа се уште е празен простор," Vialpando кажано Сан Диего Унија Трибина казино проверете злоупотребат во близина на мене. "Тоа е се уште во развој.На оранжерии се во различни фази на изградба [и] тоа нема да биде сите одгледување.Ќе има обработка соби и средување на собите и складирање соби.Постои многу инфраструктура што оди со претпријатието на медицински канабис." Весникот објави дека Iipay Нација На Дедо Ysabel стана првиот Сан Диего Каунти племе да се вратиме на медицинска марихуана индустрија по сад Одделот за Правда објави меморандум во декември 2014 година дека тоа нема да биде гонење суверена племенски народи што расте марихуана на земјиште во државите кои веќе легализација на дрога.Во Калифорнија, овој дошол во 1996 година, по усвојувањето на Предлог 215 додека племенски лидери се од донесени закони со кои се уредуваат марихуана на резервација земјиште и утврдени Дедо Ysabel Канабис Регулаторната Агенција И Канабис Комисија да го надгледуваат млада потфат казино гастрономски готвач мини cheesecakes. "Имаме високо регулирана работата," Vialpando, кој претходно работел како Претседател за Дедо мраз Ysabel Племенски Игри Комисија, изјави за весникот казино готвач работни места во лондон. "Племето нема сопственички интерес во канабис.Тоа не се посветам на тоа [и] не процес.Тоа не е тајна на нашата влада партнери.Тоа е високо регулиран претпријатието.Имаме инспекции и ревизии и отстранување на отпадот за да се осигура дека нема канабис отпад остава резервацијата." Vialpando наводно работел како службеник со Калифорнија Одделот за Правда пред пензионирањето во 2011 година да се упатат до племето е сега веќе непостоечката игри операција и објасни дека поранешниот казино има направено совршен дом за 700-член племе на новата марихуана претпријатието се должи на нејзината оддалечена локација на врвот на еден рид, заедно со присуство на вооружени чувари и порти all inclusive места со казино мексико. "Имаме неколку безбедносни мерки изграден во и, да, локацијата е идеален во не создавање на било кој вид на непотребно јавна безбедност ризик," Vialpando кажано Сан Диего Унија Трибина сите infinix телефони во слотот.
"На ридот е многу одбранливи позиција [и] многу безбедна позиција.".