круна казино перт кат план

парични крајната слот црвено тигар

Само кога два од трите големи Американски спортски лиги – НБА и MLB – се загреани до идејата за НАС спортско обложување во иднина, пари одлуки претпријатие МАК е да се има ладни нозе за скокање на банда. Yahoo!Финансии објави дека МАК е не брзаат да се приклучат на повици за легализација на спортско обложување во НАС, како го изразува својот страв за тоа како легализација на коцкање ќе влијаат на фудбалот игри себе.На МАК, познат по тоа што тесни-lipped на сите прашања, даде совет на својата позиција на легализација на спортско обложување преку својот постар работните односи советник Брук Gardiner, кој зборуваше на 30 годишна Национална Конференција на Проблемот Коцкање, во Tarrytown, Њујорк. Gardiner изрази страв дека интегритетот на спортот ќе биде компромитиран треба да МАК фрла својата поддршка за легализација на спортски обложувања круна казино перт кат план. "Една точка да се размислува за тоа луѓето не се спомене како голем дел, но е многу познат во лигата е дискусии е: ќе го легализира коцкање влијае на самиот производ?Се што влијае на самата игра или како луѓето гледаат на игра, а не на самата игра да стане tangential, и дали парите-изработка на претпријатието, стануваат позначајни од играта?" Gardiner праша круна казино перт храна суд. "Очигледно МАК е многу конзервативни во оваа област.И има силна контингент во лигата кој се фокусира на оваа, но тоа не е едногласна.Тоа не е за сите брзање да легализација," тој рече парични торнадо слотови бесплатни монети линкови.
Gardiner е неодамнешната изјава беше во согласност со позицијата на МАК Комесарот Роџер Goodell кои претходно рече дека во ESPN радио интервју во април: "мислам дека сите од нас имаат еволуирале малку на коцкање.За мене, каде што сум премине линијата, е нешто што може да се влијае дека интегритетот на играта.Ако луѓето се чувствуваат како тоа ќе има влијание врз исходот на игра, ние сме апсолутно спротивно на тоа.И тоа е зошто ние сме разлика тимски спортови коцкање.Ние не сакаат да бидат вклучени во тоа." Но, критичарите го најдете иронично што МАК, која е веќе пари одлуки претпријатие, грижи за "пари одлуки претпријатие" да влијаат врз исходот на играта.Тоа не е тајна дека МАК е пари одлуки juggernaut кој собира милијарди долари од рекламирање на дигитални медиуми да емитуваат права на стока на продажба.Лигата е 32 сопствениците дури и заедничка $12 милијарди долари во приходи за минатата година.Тие дури и излиени сомнение на интегритетот на МАК, кој е вовлечен во различни спротивности вклучувајќи го и off-the-поле семејно насилство прашања.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre парични крајната слот црвено тигар.