парични торнадо слотови бесплатни монети

казино во близина на езерото vermilion mn

Тропска Бура Нејт сега е последната во серија од природни катастрофи кои би можеле да се движи кон Заливот Брег овој викенд, каде што се очекува да направи стигна како ураган.Мисисипи жителите биле предупредени да се подготви, но сега за сега, Заливот Брег казина се очекува да остане отворен во текот на претстојните Колумбо Ден викенд, освен ако закана ниво се зголемува парични торнадо слотови бесплатни монети. "Ние сме следење на тоа", рече Мисисипи Игри Комисија Извршен Директор Ален Godfrey во четвртокот попладне, по конференциски повик со Националната Метеоролошка Служба казино во близина на езерото tomahawk wi.

"Тоа е долг пат надвор", рече тој.Бура Нејт, или Тропски Депресија 16, како што е, исто така, се нарекува, во моментов се упатија кон северниот дел на Заливот Брег, и би можеле да влијаат насекаде од Флорида до Луизијана.Во четвртокот, на бура претвори смртоносна.Најмалку 22 смртни случаи биле пријавени во Никарагва, костарика и Хондурас, каде лизгање на земјиштето и поплави се блокирање патишта, уништување на мостови и оштетување на имотот.Во Коста Рика, илјадници се сега бездомници и скоро 400,000 се без вода за пиење.На Асошиетед Прес објавија во четвртокот дека некои од Заливот Брег почнаа sandbagging, додека саботата е дел од Gulfport Музички Фестивал беше откажана.Организаторите на областа е популарна недела долг "Cruisin' Брегот" автомобил покаже се, исто така, со оглед на откажување на настанот во текот на тридневниот викенд казино во близина на езерото во вредност од флорида. "Ние не сакаме било на нашите посетители да биде во штета е начин," град портпаролот на Винсент Creel изјави за АП, додавајќи дека градските власти се плашел дека стотици RVs шоуто го привлече би можеле да бидат особено ранливи на високи ветрови.Крајбрежните службеници се уште не се препорачува evacuations или отворање засолништа, иако Hancock Каунти Итни Управување Директор Брајан Адам рекол дека може да се промени во петок кога на траекторијата на бура станува појасна.Минатиот месец, Ураганот Ирма погоди Флорида, предизвикувајќи штета на казина и parimutuel места.На Mardi Gras Казино во Hallandale Плажа имаше покривот искинати надвор од бура, дозволувајќи им на водата да продре во изградба и целосно поплавување на првиот кат.Тоа е моментално затворен на неодредено време.Само неколку недели претходно, Макао беше погоден од Тајфунот Hato, предизвикува привремено затворање на многу од коцкање центар е казина и туркање назад отворањето на MGM Cotai.Мисисипи е казина не можат да си дозволат да бидат премногу complacent.Што сте се познати природна катастрофа пред, иако и понатаму на север, во Tunica.Во април 2011 година, на Реката Мисисипи поплавени.Водите се зголеми осум нозе, блокирање вратите за многу казина и осакатување коцкање операции во областа.Индустријата се изјасниле дека приходите беа намалени на половина таа година, додека огромни трошоци се гранатираа на поправки казино во близина на езерото vermilion mn. Tunica е казино сектор никогаш не сосема закрепна. galerie geant casino villefranche sur saone.