рулет се прелива meuble стил industriel

казино де lisboa fim де друга

Награди за Писател, Фотограф, и Слика на Годината сите тврдат од Дербито Пост декември 2016 – Дербито Пост има слета treble на 50-годишна Horserace Писатели & Фотографи' Association Дерби Награди во Лондон, со Том Kerr, Едвард Whitaker и Патрик McCann сите scooping награди рулет се прелива meuble стил industriel. Kerr остро надвор Крис Готви и Грег Дрво на Старателот и слободен Кевин Blake да clinch Авторот на Годината награда ја освои минатата година од страна на неговиот Тркачки Пост колега Alastair Надолу.Пост Едвард Whitaker и Патрик McCann додадена на дестинации, слетување Фотограф на Годината и Слика на Годината награда соодветно.За Whitaker, тоа беше седма титула, откако тој претходно уживал успех во 2014 година, 2012, 2006, 2003 2002 година и 1999 година рулет се прелива мото колче perego. McCann е награда за победа шут заробени тркачите кои се пречка да се трка на Bellewstown, скокање пречка со виножито arching низ небото над.Ирскиот-базирани фотограф слета истата награда минатата година за неговиот неверојатен шут на Quantitativeeasing се принудени надвор од Glenfarclas Крос-Кантри Потера во Cheltenham Фестивал во Март, во која McCann нанесена сериозна нога фрактура само секунди подоцна кога коњ collided со него.Други добитници на ноќта вклучени ново крунисан за Новинар на Годината Марко Townend на Daily Mail и Канал 4 е Ник Среќа, кој освои HWPA е Покриеност на Годината награда за седми пат.Брус Millington, уредник на Дербито Пост, рече: "Ние сме исклучително задоволни за сите три од нашите заслужува победници.Таа ги зема огромна сума на време, посветеност и талент да слета на HWPA награда и тоа е вистинско задоволство да се работи со такви големи професионалци." За Трки Пост Основана во 1986 година, Трки Пост е на пазарот-водечкиот издавач на трки и обложување информации во велика БРИТАНИЈА.Дербито Пост печати производи вклучуваат дневен весник и две неделни titles рулет се прелива muscler ле dos. RacingPost.com привлекува повеќе од 1 милиони уникатни посетители месечно.Дербито Пост мобилен стан за iPhone и android е симнат над 1,500,000 пати.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино де lisboa fim де друга.