рулет се прелива meuble sans vis

казино на облаците

На каналските Острови Лотарија стана првата влада лотарија во Европа да воведе нова електронска размена на инстант билет (EIT) систем.Формирана од спојување на Џернси и Џерси игри на среќа во 1975 година, каналските Острови истрча на традиционалната подготви основа до јануари 2004 година, кога нула карта Лотарија замени привлекува.Награди се движат од нула бесплатно картичка за да £20,000 рулет се прелива meuble sans vis. На каналските Острови Лотарија има направено договор со Научно Игри подружница, Глобалната се Подготви, да го пуштиме во употреба новата електронска размена на инстант билет (EIT) систем во текот Џерси, во каналските Острови.Новиот EIT терминали обезбеди удобен и интерактивно искуство за лотарија играчи во Џерси, за разлика од Дрес низ езерце, оваа Џерси води на начин и во моментов е единствениот Канал Остров со законодавството дозволи продажба на електронска размена на инстант билети.Новиот EIT ќе се нудат на традиционалните инстант билет трговците на мало и бидат ставени на располагање во аеродром, морско пристаниште, пабови, хотели, и супермаркет синџири во текот Џерси.Џерси Министер за Економски Развој, Сенатор Ален Maclean, рече во ослободувањето, "Ние сме задоволни да го објави потпишувањето на овој договор со Глобалната Нерешено, кој е познат по своите иновативни технологии и содржини...Ние сме возбудени за потенцијалните зголемување на приходите ова може да се генерираат за локалните добри причини." Павле Burnell, Директор на EIT и Лотарија На Глобално Нерешено додадени во ослободувањето,"Ние веруваме електронска размена на инстант билети им понуди нова можност за лотарија приходи раст и ние сме возбудени да се пионер оваа технологија во Џерси." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино на огради elche.