правец на крик казино па reopening

покер на интернет na pieni dze w polsce

Оскар-победа сценарист Арон Sorkin е поставено да се скрши неговиот directorial патка по Deadline.com откриена тој ќе ја преземе контролата на филмската адаптација на Моли Игра.Дали некој би сакал да видам друг покер филм во кој не е Rounders 2? Мислев дека не.Но тоа нема да не запре на Оскар-победа сценарист Арон Sorkin од изборот на покер филм како жанр за неговата directorial деби.Според Deadline.com, Sorkin ќе се зад камерата за прв пат кога се работи почнува вртење на прилично lengthily наслов Моли Игра: Од Холивуд Елита на Вол Стрит е Милијардер Момчиња Клубот, Моето Високо-Удели Авантура во Светот на Подземни Покер во филм.Дишете правец на крик казино па reopening. Sorkin првично се регистрираа да се напише сценариото во 2014 година по производител Марк Гордон optioned книгата.Поранешниот Sony Слики главата honcho Ејми Pascal ќе се приклучат Гордон во места означени 'производство.' Книгата, издадена од Harper Collins, ја раскажува приказната на еден поранешен професионален скијач {Блум} кој некако успеа да се справи со губење на лишите од олимписките Игри со организирање на подземни високо-удели покер игра која се одржа врски со руската моб и посетуваат сака на Ben Affleck, Tobey Maguire и Leonardo DiCaprio.Блум, наречен Покер Принцеза, на крајот беше rumbled од страна на ФБИ.Тие се изјасниле дека Блум имаше заработи повеќе од милион долари на водење на играта, така што тие раце нејзиниот 1.000 долари парична казна и дадов една години казнување.Светот Покер Турнеја (WPT) Шампионите Клуб член Vadim Trincher не беше толку среќен како Блум.Сезона 7 Foxwoods Покер Класичен шампион беше дадена пет години "за учество во рекетирање заговор" во врска со "руската-Американски организиран криминал претпријатието." Trincher и неговиот колега Anatoly Golubchik беа и нареди да кашлица до $20 милиони во готовина, инвестиции и имотот.Така да не е овој филм да биде вреди да се гледа?Има надеж покер на интернет na prawdziwe pieni dze. Sorkin освои Оскар и Писатели Guild of America (WGA) Screenplay Награда за неговата скрипта Социјалната Мрежа.Тој неодамна доби WGA номинација за претстојните Стив џобс филм филмот на Michael Fassbender.Тој, исто така, има WGA награда за работа тој ја направи На Западно Крило.Јас сум без Sorkin, но тука е мојата адаптација на Моли Книгата.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер на интернет нов член dapat бонус.