најубавите казино во светот

eurogrand казино без депозит бонус

Во сопственост на WilliamBet.net Anjouan Малта е Лотарии и Игри Орган (LGA) е објавено известување советување тоа нема врска со black-red-casino.net велејќи "сите референци се на Власт и/или било игри лиценца издадена од Органот во Малта на наведената веб-сајт се лажни и невистинити." Додека InfoPowa може да се види без оглед на LGA во времето на одење да притиснете, black-red-casino.net дали спорт на Curacao E-Игри лиценцирање на логото, на Гибралтар Орган логото и Anjouan Лотарии и Игри Орган лого.На веб-сајтот, исто така, листи Нето Забава и Ongame како свој partners најубавите казино во светот. WilliamBet.net или .нас, наведени како сопственик на black-red-casino.net, носи неверојатно слични колор шема и лого како Вилијам Хил веб-сајт.Овој веб-сајт не го носат LGA лиценцирање на логото, како и на Гибралтар тело е лого – навидум поради нејзините изјави партнерство со Нето Забава и/или Ongame иако InfoPowa може да се најде не осврт на компанијата за Ongame е веб-сајт.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година најскапите казино во светот. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] најголем блеф во покер.