2 ram меморија слотови доволно за игри

растојание од казино да сурфери рајот

FanDuel и DraftKings се претвори секојдневно фантазија спорт од малку лажат производ да се најбрзо растечки сегмент на фантазијата спортската индустрија.Сега, со вреднувањата на секоја од оние компании достигнувајќи $1 милијарда или повеќе, гејминг индустријата почнува да се забележи, со некои веруваат дека секојдневно фантазијата игри заслужи истите видови на строга регулација казино компании се занимаваат со, на редовна основа.Според претставници на многу големи игри фирми, нема ништо, всушност, не е во ред со дневна фантазија спорт (DFS), и тие не сакаат да се види на придонеси забранети или ограничени од просторот.Сепак, тие сметаат дека регулатива е важен дел од секој вид на коцкање производ, нешто што тие чувствуваат се однесува на DFS сајтови само онолку колку што тоа го прави казино или на тркачката патека 2 ram меморија слотови доволно за игри. "Мислам дека секојдневно фантазија спорт обложување треба да биде легално, исто како и јас мислам дека традиционалните спортски обложување треба да биде легално," Вилијам Хил НИ извршен ДИРЕКТОР Џо Asher кажано Ројтерс. "Но, ајде да не претендираат еден е во РЕД и другите не се.Цртеж некои вештачки линија помеѓу две прави никаква смисла како прашање на закон или политика." Сите големи DFS сајтови се наведе дека нивните активности се целосно легален, и двете DraftKings и FanDuel остане надвор од пет држави каде што тие се чувствуваат закони не дозволуваат фантазија спортски игри да понудат вистински пари награди.Тој аргумент се чини дека имаат многу голема моќ, како спортски лиги и медиумските компании се и добивање на одборот масовно: повеќето лиги сега имаат партнерства со една или повеќе страници, ESPN има голема реклама и содржина се справи со DraftKings, и двете Yahoo и CBS го започнаа своите DFS производи во последниве неколку недели.Но таму се оние кои се одвиваат на одблизу на растечка индустрија.Во Невада, државата игри одбор за контрола е анализирање на законитоста на DFS игри, иако индустрија верува дека тоа е сосема јасно дека на натпревари се правни под фантазија спорт ослободување во 2006 година Незаконски Интернет Коцкање Спроведување на законот растојание од црна мечка казино да дулут. "Кога ќе почнат да го нудат дневни фантазија натпревари, а потоа ќе почне да се замаглат линијата помеѓу вештина и шанса", рече Невада Игри Одбор за Контрола Претседател AG Синтез. "Кога правец почнува да владее со исходот повеќе од вештина, ќе имаат форма на игри, и тоа е кога потребата за регулирање клоци во." Лобисти за фантазија спортската индустрија спорот дека карактеризација, сепак, велејќи дека нивните игри се јасно повеќе за вештина од среќа растојание од казино да бризбејн.

"Тие не сакаат игри на среќа, каде, без разлика колку се вешти играчи се, победа или губење речиси секогаш се сведува на среќа", рече Џереми Kudon, партнер на Orrick кој лобира за Фантазија Спорт Трговска Асоцијација.За нивниот дел, FanDuel и DraftKings издадени во заедничката изјава за Ројтерс извештај.Во таа изјава, тие рекоа дека тие за работа со лица во индустријата за игри "да се едуцираат за фантазија спорт индустрија, како и нашите производи се фундаментално подалеку од, и не се конкурентни со, казина и игри на среќа бизниси." Но, постојат и други закани за индустријата, како и. DraftKings е свртена класа акција тужби во најмалку три држави, вклучувајќи ги и Масачусетс, Флорида, и Илиноис, од играчи кои се чувствуваат тие биле измамени од страна на компанијата е агресивна рекламна кампања, особено поради недоразбирања над природата на тоа како депозит бонуси работа.И додека Фантазија Спорт Трговска Асоцијација верува секојдневно фантазијата игри треба да биде легален и не претставува коцкање, дури и тие изразија загриженост во текот на маркетинг кампањи се користи од страна на две големи сајтови. "Парите мотивација никогаш не бил клучен елемент на фантазија спорт", рече FSTA Претседателот Павле Charchian. "Сега многу маркетинг во дневниот фантазија спорт е навистина премногу фокусирани на монетарната добивка. растојание од казино да сурфери рајот.