она што е исклучување во покер

jeu en ligne казино barriere

По вработувањето Ешли Sandyford-Sykes да го доведе својот нов СЕКРЕТАР Дигитален ентитет во Март, Американски гејминг машина иноватор Научни Игри Corporation сега има најави дека Никос Konstakis (на сликата) се назначени да служат како потчинетиот е Sportsbook Производ Заменик-Претседател.Според официјалното соопштение објавено од страна на EuropeanGaming.еу, Лас Вегас-врз основа на Научни Игри Corporation изјави дека Konstakis е да првенствено се справи со развојот и испораката на својата целосно успеа OpenBet sportsbetting платформа во пресрет на сад Врховниот Суд последниве quashing на Професионални и Аматерски Спортски законот за Заштита (PASPA).Научни Игри Corporation изјави дека Konstakis поседува 'богатство на индустријата искуство" по трошење 16 години со Атина-базирани игри фирма Intralot и неодамна работел како Трговски Заменик-Претседател за OpenBet.Фирмата објасни дека тој ќе се сега дополнително им помогне на своите напори за да го внесете доаѓање легализација на sportsbetting пазарот во сад.Кит О'Loughlin, Sportsbook и Платформи Постар Заменик-Претседател за СЕКРЕТАР Дигитални, прикажа назначувањето на Konstakis како "важен чекор" во неговата фирма е стратегија за понатамошни 'productization и развој' на своите OpenBet портфолио она што е исклучување во покер. "Неговото познавање на sportsbetting индустрија е една важна предност за нас, и тој е веќе играат клучна улога во нашите подготовки за влез во сад на регулиран пазар со значително подобрување на тврдење," читај изјавата од О'Loughlin.За неговиот дел, Konstakis изјавил дека тој е "воодушевен" што својата нова улога со СЕКРЕТАР Дигитални дојде на 'исклучително возбудлив период за компанијата и нашата индустрија" и тој сега се надева да им помогне на подружница да го испорача "свет-класа OpenBet sportsbook' додека ги платформа 'за да на следното ниво" преку воведувањето на 'иновативен производ додатоци'. она што е das во blackjack.