видови на скали во покер

одморалишта светот казиното њу џерси

Bloomberry Места Корпорација е refuting тврдењето дека тоа се согласи да го продолжи крајниот рок за продажба на своите Jeju Сонцето Хотел И Казино во Јужна Кореја за да Macau-врз основа на VIP junket оператор Iao Kun Група Холдинг Компанија Ограничен.Според извештајот од GGRAsia, крајот на јуни видов Манила-базирани Bloomberry Места Corporation финализира договорот за offload казино на Jeju Остров да Iao Kun Група Холдинг Компанија Ограничена во замена за околу $101 милион евра во кеш, додека Филипини оператор имаше очекува да се затвори договорот во рок од 45 дена.Сепак, Џим Preissler, Независен Директор и Ревизија на Комитетот, Претседателот за Iao Kun Група Холдинг Компанија Ограничен, неодамна објасни за време на конференциски повик во однос на NASDAQ-листата на фирмата во вториот квартал на финансиските перформанси дека компанијата се уште беше "работи да се финализира" финансии договори за купување видови на скали во покер.
"Во меѓувреме, ние и продавачот се согласи да го продолжи бара затворање датуми на стекнување," рече Preissler видови на скали во покер. Bloomberry Места Корпорација, кои исто така работи на Solaire Одморалиште И Казино во нова Забава Град област на Манила, веднаш да го побијат ова тврдење во поднесување поднесена со Филипините Берза одморалишта светот казиното њу јорк. "Bloomberry Места Корпорација би сакал да појасни дека тоа не се согласи за продолжување на крајниот рок за рече трансакција со Iao Kun [Group Holding Company Limited]," читање на поднесување.Минатиот месец го видел Iao Kun Група Холдинг Компанија Ограничен затвори својот високо-ролери услуги со Песок Cotai Централна, Галакси Macau Казино и StarWorld Казино И Хотел Одморалиште во Макао, а тоа неодамна го објави 51% намалување година на година, во втората четвртина возен чип промет до $900 милиони евра.Компанијата се уште нуди ВИП коцкање услуги на играчите во својот дом на пазарот преку Градот На Соништата Макао и Казино Ле Кралски Лак и да се евидентира нето загуба од $104.4 милиони евра за три месеци до крајот на јуни, што претставува пораст на некои 338% на $23.8 милиони евра дефицит за тоа се изјасниле за истиот период во 2015 година, додека проектирање на годишен возен чип промет од $2.5 милијарди долари до $3 милијарди долари.Во обид да се прошири својот бизнис далеку од Макао, Iao Kun Група Холдинг Компанија Ограничен потпишаа договор во Мај 2015 дека го виде тоа се започне судењето операции на еден пар на Австралиската казина управувана од страна на Круната Места Ограничен, имено Круната Мелбурн Забава Сложени и Круната Перт. одморалишта светот казиното њу џерси.