како antes работа во texas holdem

правилата на игра на texas holdem poker

MGM Места International (NYSE:MGM) е двоумење петок, тргување пониска за скоро пет проценти еден ден откако компанијата објави втората четвртина оперативни загуба од $1 милијарда.Загубата моменти Вол Стрит е загриженост во однос на обновување на траекторијата за Лас Вегас.На четврток конференциски повик со аналитичари и инвеститори, MGM директори дискутира сила во регионалните пазари.Но реалноста е компанија е најголем оператор на Лента — игри центар повеќето аналитичари се занимаваат со, како coronavirus пандемија останува headwind за патување и слободно време индустрија.Во белешката на клиенти денес, Stifel аналитичар Стивен Wieczynsk рече дека "на компанијата среќата се директно врзани за побарувачката на светските трендови и расположение заедно Лас Вегас Лента." Од почетокот на јуни, на најголемиот дел од MGM е Лента својства дојде назад на интернет, со Мираж и Парк MGM се исклучоци.На конференцискиот повик, извршен ДИРЕКТОР Бил Hornbuckle рече оние места преземаме резервации за Август како antes работа во texas holdem. 27, додека refuting шпекулации Мираж е за продажба. Wieczynski има "hold" оценка на состојбата, и тој споредено неговата целна цена за името да $18 од $20 правила на играта на блек џек. Лас Вегас е тоа со најмалку две прашања кои ги направи своите патот на закрепнување е подолг од, да речеме, Макао или домашни регионални игри пазари.Прво, бизнис патување, што е од витално значење за propping до работен ден вработување стапки на Лента, има основа за прекин поради coronavirus пандемија.Второ, податоците ја потврдува многу слободно време патници се подготвени да се вратат на Гревот Град до COVID-19 вакцина е на располагање.Аналитичарите велат јули авионски резервации и хотел вработување стапки низ НАС се stagnating среде втор бран на coronavirus случаи.Иако Лас Вегас е соочат со предизвикот, MGM рече на сите свои својства, кои се назад на интернет се парични текови позитивен бидејќи reopening, со Mandalay Bay се исклучок.Со оперативниот средина далеку од нормално, MGM е наоѓање на начини да ги намалат трошоците. "Исто така, како и со поголемиот дел од своите домашни игри врсници, MGM продолжува да се идентификуваат начини да се отстрани трошоци од бизнис за подобрување на маргините, дури и на врвот-линија останува ограничен правилата на играта на покер коцки.
MGM истакна $450 милиони евра во годишна заштеда на трошоци, поголемиот дел од кои се очекува да се докаже како постојан бизнис постепено се враќа на интернет", рече Wieczynski правилата на игра на texas holdem poker. MGM не е изгубена кауза, сепак, забележува Stifel аналитичар.Тој укажува на неколку фактори во компанијата корист, вклучувајќи сила во регионалната портфолио, $8.1 милијарди долари во ликвидноста, и Hornbuckle, кои Wieczynski верува дека ќе биде добро примен од страна на инвестициски заедница во однос на неговиот претходник, Џим Murren.Сепак, catalysts како што се маргина на подобрување, iGaming и обложување спортски, и Јапонија се повеќе се движат во природа, која може да се задржи инвеститори на маргините до Лас Вегас покажува веродостојна знаци на заздравување сив орел казино гранд отворање. "Ние веруваме дека постојат почиста начини да се инвестира во теми низ поширокиот гејминг светот кои не се бара инвеститор да ги апсорбира исто ниво на ризик поврзани со Лента е обновување на траекторијата", рече Wieczynski. сив орел казино во петок навечер бафет.