кога е трупот казино reopening

американски англиски реката град казино

Како мастило почнува да се суши на г 197m ($247.5 m) договор потпишан од страна на NetEnt и Црвена Тигар Играње, Коцкање Insider исклучиво фатени со Црвено Тигар извршен ДИРЕКТОР Гевин Хамилтон, како тој се одразува на партнерство дека е многу добро примени од страна на пазарот досега.Во септември, NetEnt стекнати слот снабдувач за почетна £197m надомест, со г 23m во дополнителни средства, исто така, фрлени во зделка предмет на Црвениот Тигар е перформанси во текот на следните две години.По М & А, NetEnt е цена на акција се забележува значителен пораст.Но, тоа е долгорочните бенефиции Хамилтон е дури и повеќе возбудени за – за двете страни.Договорот секако презеде голем дел од пазарот со изненадување.Колку долго беа преговорите во гасоводот и дали имало тешкотии или поени на несогласување?Тоа беше сосема мазна, да бидам искрен.Почеток до крај, тоа беше неколку месеци и немаше вистински изненадувања; ние ги најде многу професионални.Тоа беше дел од причина ние се чувствува многу удобно со трансакција во на прво место.Таму беше само добар хемија помеѓу нашиот тим и нивните менаџерски тим.Имаше волја да се направи тоа.Дел од таа помогна да се зајакне апетитот и да го направи тоа.Што се долгорочните планови на себе и на Црвениот Тигар менаџерски тим?NetEnt извршен ДИРЕКТОР Тереза Hillman е и точниот цитат на нејзиниот пост-спојување конференциски повик било: "Тие не ќе остане засекогаш, но убеден сум дека тие сакаат да учествуваат во градење на нешто многу, многу голем со нас."Менаџерскиот тим остана недопрена пост-стекнување.Една од оригиналните Основачите на бизнис лево, но тој не беше вклучен во ден-за-ден бизнисот.Тој беше примарната возачот зад одлуката, бидејќи тој имаше голем дел, па поради лични причини, тој одлучи да излезете.Но, за постоечки менаџмент тим, ние се чувствуваме ние сме само навистина се отворени.Кога Основачот рече тој беше во потрага за да излезете, ние бевме во потрага по некој кој би можел да ни помогне да се реализира нашиот раст амбиции.Ние сметавме дека ние бевме само навистина почнува да се здобијат со влечење, со долга начин да се оди.Мојот личен став е јас се надевам дека ќе биде околу долго време, јас навистина веруваат дека силата на нашата група ќе ни овозможи да се големите победници; индустријата се развива брзо и јас чувствувам дека не ќе бидеме сигурни победници како дел од таа промена.За мене, ова M & A забрзува процесот на Црвениот Тигар менаџерски тим реализирање на амбиции имаме за бизнис.Јас би рекол на менаџерскиот тим се повеќе од возбудени од било кога, наместо тоа да биде случај ние се броиме надолу часовникот.Овој бизнис е само пет години и повеќето луѓе биле со бизнисот за 40-50% од тоа.Тие се чувствуваат силна емоционална врска за тоа.Некои аналитичари шпекулираат 50% тековна стапка на раст за Црвениот Тигар.Дали постојат било какви прецизни бројки, можете да ни даде?Тоа не е нешто што може да споделувате но растот е прикажана со нашата цена.Јас не мислам дека тој број е премногу далеку од mark (означи).Бизнис минува низ значајни периодот на раст, но јас навистина не гледам тоа забавување.Ние не имаат дистрибуција на некој како NetEnt, така што ни овозможува да се затвори јазот.Ние не сме како многу пазари како што се.Ние имаме огромен износ на нашиот производ патоказ кој ќе ни овозможи да се воспостави себе повеќе.За нас, ние сме прилично сигурни растот ќе продолжи за следните неколку години.Колку корисна е NetEnt е притисни во НАС и колку фокусот ќе НИ биде за Црвениот Тигар?Очигледно, тоа е многу возбудлив пазарот и тоа е шанса за нас, затоа што тоа е релативно зелено поле од онлајн перспектива.Јас не мислам дека ние би биле во можност да сонуваат, оперативно, мислејќи за НАС влез на пазарот пре-трансакција.Значи, ова е еден од голема корист за нас.Ние работиме надвор право сега како да се обиде и да стигне таму.Ние сме поставување на себе некои амбициозни цели; но, очигледно, тоа е во голема мера се регулира пазарот, па ние треба да бидете сигурни дека имаме точки на сите јас и премина т е од регулаторната перспектива.Тоа е многу висок на нашиот приоритет на листата, а на НАС е нешто ние сме многу возбудени страна кога е трупот казино reopening. Hillman зборува за тоа како многу Црвени Тигар е велика БРИТАНИЈА присуство ќе имаат корист NetEnt.Она што конкретни области каде NetEnt веќе е силна ќе биде особено корисно да се Црвена Тигар?Не е само голема количина на знаење и мускулна меморија во NetEnt организација.Дури и од learnings перспектива, тие имаат многу силна согласност и регулиран пазар тим и ние се само за да добијат пристап до нивните библиотека на информации.Ни резба од присуство во некои од регулирани пазари, тие се во само чука неколку години off кои патување за нас.Значи дефинитивно за нас атрактивни нешто е што тие имаат големи позиции на пазарите како Италија, Шпанија, чешка, Романија, Португалија.Како самостоен бизнис, се обидува да се разбере како да внесете и да управувате со повеќе регулирани пазари, што материјал е тешко да се научи.Тоа е навистина интересен дел за нас.Тоа е каде што ние сме сведоци на непосредна корист.Навистина возбудливо работи е она што ние може да се направи заедно од производот перспектива.Ние си имаат некои многу интересни разговори во моментот околу каде што можностите се, каде што можеме да соработуваме од производот перспектива.Мислам дека ќе видите некои навистина интересни нешта доаѓаат од следната година, како резултат на овие напори.Предностите на двете производ организации се многу комплементарни.Всушност, ставајќи ги заедно, постојат некои многу умни нешта што може да направи.Тоа е активна работа поток во моментот, но се случува да се земе ни неколку месеци додека да ја видите излези.Тоа е она што навистина ќе се направи остатокот од индустријата застане и да видиме што можеме да направиме од производот перспектива.Колку на фокус ќе биде таму на Азија?Аналитичарите што го зборува да се рече дека ова е голем дел од договорот за NetEnt но Hillman истакна Црвено Тигар е "намалување" изложеност во Азија.Мислам дека индустријата е многу брзо да грутка Азија во една голема кофа.Тоа е континент на крајот на денот.Па ќе имаме различни пристапи кон различни пазари таму.Мислам дека реалноста со сите пазари, особено сива пазари, е се што правиме е ризик-базирани.Ние, со оглед на нашата големина и фокус, намерно се одлучи да се намали нашата изложеност на тој пазар во последните неколку години.Се уште постојат можности за комбинирана група таму, но мислам дека треба да се погледне во него на пазар по пазарни основа.Тоа е тековен разговор, но тоа е ниска еден цифри за групата во однос на приходите.Тоа е голем пазар, не се без ризик или оперативни комплексноста.Генерално, е овој вид на М & А, секогаш план?Начинот на игри е во моментов се случува, очигледно имавме Трепет Забава и Ѕвезди Група за спојување на минатата недела, беше тоа нема да биде тешко за Црвениот Тигар долгорочни без формирање овој вид на партнерство?Јас мислам дека постојат две работи.Прво, личните околности на нашиот Основач предизвика продажба.Но, во исто време, мислам дека тоа е фер да се каже, со консолидација случува на операторот ниво, тоа неизбежно ќе предизвика повеќе консолидација на снабдувачот ниво.Дел од она што ова ни дава е скала за да се натпреваруваат во новиот свет.Додека тоа не беше катализатор за нас продажба, јас, секако, се чувствуваат скала ќе биде зголемување на синџирот на набавки на работи.Значи, од таа перспектива, јас мислам дека ние ја избрал најдобриот партнер како што се собираат најголемите.Ние ќе бидеме во можност да се постигне повеќе во комбинирана група што е спротивно на самостоен компанија, особено во светот, каде што нашите клиенти се консолидирање и станува се поголем.Она што го гледаме е кога оператори доаѓаат заедно и ќе влезе во навистина knotty прашања како технолошка платформа за миграции и сите согласност товарот на работа во повеќе пазари, мислам дека ќе се најдат тие исто така сакаат да се консолидираат односите со добавувачите.Светот во кој можам да управуваат со 30 продавачите станува многу потешко.Тие, исто така може да не работи со партнери што може да се загрози нивниот лиценца во различните пазари.Така скала не е за да се биде голем за голема е доброто; и јас мислам дека тоа е делумно надолу за да се должи на поголема регулација.Тоа е делумно да се сведуваат на техничка сложеност на работењето во повеќе локални рамки.На синергии од тоа да имаат иста платформа се направи тоа многу потешко да се поддржи долга опашка на продавачите.Сакате да имаат подлабоки односи со помал износ на партии.Овој договор само го прави смисла.Јас мислам дека ние ќе се погледне назад на овој како и многу навремено се движи и нашите дела.Пред, на Paddy Power – Betfair се справи изгледаше голем.Замислувајќи се справи, кој ги комбинира овие две брендови со Небото Залог и PokerStars е едноставно незамисливо.Така, додека ова изгледа како значаен договор, ние со нетрпение очекуваме за неколку години' време, кога можеме да кажеме дека беше почеток на цела низа на промени на снабдувачот страна.Најдоброто нешто што не беше понапред од таа промена. американската монета слот машина скандал.