е lytton сан pablo казино се отвори

казино бонус слободен sans депо proximate

Е Атлантик Сити на Americanized верзија на Атина?Грчки медиум Ekathimerini се изјасниле дека коцкање приходи во казина во Грција помеѓу јануари и август дојдоа да €199.3 m, надолу 9.5% од истиот период во 2012 година е lytton сан pablo казино се отвори.
Промет беше исклучено само 11,6% €1.12 б, додека бројот на посетители кои доаѓаат преку казино врати падна 0.8% до 1.78 м.Ако овие трендови продолжат низ остатокот од 2013, ќе се одбележи петтиот последователен година, во која грчката казина се изјасниле негативно приходи траекторија, малку зад Атлантик Сити е речиси седум-годишно приходи пад од удирање својот врв во 2006 година е luckyland слотови legit reddit. Казина во Loutraki, Планината Parnitha, Patra, Родос, Халкидики и Syros сите пријавени значајни опаѓања во двете приходи и прометот, додека казино на Corfu пријавени на некоја 8.3% пораст во промет и 11.5% пораст во приходите да €3m.Не е за ништо, но Corfu казино е еден од трите државни игри зглобовите да имаат корист од 1999 указ наметнување на €12 по лице прием данок на приватните казина дека Европската Комисија има од прогласена за нелегална државна помош.Грчкиот казино недостаток е двојно врска со оглед на властите биле водење агресивна војна против нелегалните игри на операции за некое време сега.Грција се затвори во текот 1k таквите претпријатија во 2012 година, confiscating некои 11k нелиценциран гејмерски машини и апсење на 5k поединци.Во првите пет месеци од 2013 година, полицијата затворени 363 нелегални казина, запленети над 4k видео лотарија терминали и уапсени речиси 1,900 поединци.Помеѓу јануари и јуни, полицијата во Attica регионот сам конфискувани 81 рулет тркала и 1,280 електронски обложување машини, приближно еднаков на бројот на уреди во законска операција во близина на казина во Loutraki и Parnitha.Нелегални казина се верува дека за да се генерираат €150m на годишно ниво за нивните оператори при обезбедување ништо за пари-подјармат грчката влада.Во меѓувреме, исто како што на грчки половина на островот Кипар се планира да се изгради својата прва казино, Макао казино junket оператор Amax Стопанства има напуштени од своите планови да се отвори казино на турската половина на островот.Во јули, финансиски потешкотии Amax најави дека потпишаа писмо за намера да се стекнат со 51% од Јужниот дел на Рубин Ограничен, која се одржа ги и ексклузивните права да се изгради казино во градот Gime во Северен Кипар.Но, во последниве пополнување со Хонг Конг берза, Amax изјави дека имал "одлучи да не продолжи со казино проект како странките не би можело да се постигне компромис за финализирање на условите за формална купопродажниот договор." Amax е наводно притискање напред со планови за да се здобијат со Гранд Хотел и Казино на Пацифичкиот остров на Vanuatu.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre е среќна ѕвезда казино отворен денес.