центар во близина на црвениот рок казино

плаќаат со телефонот казино велика британија

Земјиште–базирани казина се chomping на малку за нешто ново, некој нов начин да се привлечат коцкари, нов начин да останат конкурентни.Луѓето сакаат да се коцка онлајн и луѓето сакаат своите социјални мрежи, така и за зголемување на износот на земјиште-базирани операции, следниот логичен чекор е онлајн коцкање и воспоставување на интернет присуство преку социјалните медиуми и социјални мрежи.НИ земјата врз основа казина би било добро да се земе страница од главните онлајн игри оператори низ езерце, па дури и вакви компании како Епл кој е поблиску до дома центар во близина на црвениот рок казино. Apple го користи социјалните медиуми многу ефективно да комуницира со својата база на клиенти и да шират информации за нови производи.

"Тоа е за возење во сообраќајот на вашиот веб-сајтови и се надевам дека на вашиот казина," рече Rom Hendler, сениор заменик претседател и главен маркетинг директор со Лас Вегас Песоци Корп, сопственикот на Венецијански центар во близина на сан мануел казино. – Лас Вегас Преглед Весник.Социјални игри може да биде возило земјата врз основа казина се бараат, секако, тоа е она што MGM Места Меѓународниот е размислување плаќаат со телефонот slots казино. MGM Места Меѓународните се движи во социјалните игри во обид да се привлечат повеќе коцкари на своите казина, рече MGM Главен Извршен Џим Murren на казино индустријата конференција тука среда.Според Wall Street Journal, компанијата направи најава за наскоро да се развијат социјалните медиуми игра која ќе биде по должината на линиите на Zynga Inc.'s популарни онлајн игра FarmVille, освен, MGM е игра ќе им овозможи на играчите да претендираат да бидат казино moguls.Очигледно, Murren не е само оној кој гледа земјиште-базирани онлајн казина и игри на судир на предметот.Се разбира, јас треба да се додаде дека сега hoards на земјиште-базирани оператори кои се пее онлајн игри пофалби, од кои многу беа значително и погодно молчи кога UIGEA беше донесен.Според Ричард Bronson, претседател на U плаќаат со телефонот казино велика британија. Дигитални Игри Inc., Интернетот е "следна граница во игри на среќа." Не точно треба кристална топка за да се види тоа.Но можеби треба да се обиде и да се предвиди кога регулативата на федерално ниво ќе биде усвоен.Политичката клима во Вашингтон D плаќаат со телефонот кредитна казино.
В не е да им помогнеме или.Според Bronson, "Таму нели е бил донесен од јануари...Па навистина не постои можност за добивање на законот кој беше донесен дека ќе им овозможи на коцкање во секој дом во САД" – Лас Вегас Преглед Весник Земјиште базирани на казина се уште банкарскиот дека ако регулатива е донесена во скоро време, тоа најверојатно ќе биде на една држава од страна на државните основа.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre игра блек џек без пари.