покер таг тим турнир правила

jelaskan јанг dimaksud dengan слот за експанзија

Кон крајот на минатата недела, Невада Игри Одбор за Контрола објавен политики на здравјето и безбедноста во рамките на казина кога reopening почнува.Операторите се да ги следите овие упатства со цел да се продолжи игри операции за време на coronavirus пандемија.Со нови политики, ќе има ограничен број на играчи на покер масата, со максимум од четири дозволено.Слични места ќе бидат понудени на другите табела игри.Нови Политики: Одборот одлучи да се ограничи седење во игри маси, со цел да се продолжи со практиката за социјално дистанцирање, но сепак отварање на казина.Покер и рулет маси ќе биде ограничен на четири.За craps маса, вкупно шест играчи на секоја игра.За блек џек, само три играчи може да се седи на едно време.Според извор.. покер таг тим турнир правила. За играта на покер, ограничувањата се создаде проблем, за некои игри опции, како шест-max или целосна прстен игри.Покер турнири се исто така на чекање како тие бараат многу повеќе играчи да бидат во еден простор.Тоа најверојатно ќе биде некое време пред да покер турнири ќе се врати во акција како и правилата ќе треба да биде релаксирана во голема мера и вирусот е помала загриженост.Казино Reopening Барања: За Невада казино да се отвори, тие мора да се обезбеди план за Одбор кој се дава преглед како тие ќе останат во согласност со прописите.Плановите мора да се вклучат само 50% капацитет во почетокот.Табела граници и социјално дистанцирање мерки кои треба да се имплементираат како и соодветна знаци објавено во зградата се потсетат оние во внатрешноста на хигиена.Миење на рацете мора да биде доделен на вработените за време на паузата, како и лична заштитна опрема предвидено.Маска и fascial покривки се да се носи од страна на вработените и чистење процедури enhanced on-сајт.Казина мора да обезбеди нивниот план најмалку седум дена пред сопственост reopens.Упатствата објавен од страна на Одборот не обезбеди точниот датум за кога на места ќе биде дозволено повторно да го отвори.Гувернерот на Стив Sisolak не даде оди напред или предвидени планираниот датум само уште. jelaskan yg dimaksud dengan слот за експанзија.