Chukchansi злато resort & casino reopening

пери мејсон случај на коцкање дама фрлија

Флорида е Seminole Племе се претвори Индиски игри во глобални претпријатија и големи се враќа, но не сите резервација казина се прави, како и.На рецесија, што го погоди целиот казино индустријата тешко во 2008 година, е принуден племиња од Ново Мексико, во Калифорнија и Конектикат или стандардно за милиони долари во долг или за рефинансирање на нивните обврзници.Една од најголемите, на Mohegan Племенски Игри Орган, кој е сопственик на Mohegan Сонцето места во Конектикат и Пенсилванија, неодамна се пресели во рефинансирање на својата $1.075 милијарди долари долг.Племенски орган рече дека тоа би трговија $598 милиони евра во обврзници за нови белешки.Договорот места неколку ограничувања на племето работењето. Mohegan службените лица се, исто така, бараат да се намали за околу $200 милиони денари, од племето кредитен договор, за намалување на долгот на околу $475 милиони евра.

"Што Mohegan Сонцето е во можност за рефинансирање (своите долгови) само оди да се покаже силата на нашиот бизнис", рече Виктор Rocha, член на Pechanga Бенд на Luiseño Индијанци во Реката, Калифорнија, и национално познат Индиски игри аналитичар chukchansi злато resort & casino reopening. Rocha посочи, се зголемува во првата четвртина од приходите како пример на стабилна игри company chukchansi злато resort & casino ресторани. Net приходи за првиот квартал заврши Декември chukchansi злато resort & casino rooms. 31 беше$24 милиони денари, органот said пери мејсон случај на коцкање дама фрлија.
Net приходите беа $351.9 милиони евра, до 28.5 проценти од $273.8 милиони евра во истиот период една година порано.Авторитетот се припишува на upswing да се зголемува во игри на среќа и nongaming приходи на Mohegan Сонцето и во племето е Mohegan Сонцето во Pocono Падови.Орган извршен ДИРЕКТОР Мичел Grossinger рече дека тој е убеден дека како што економијата продолжува да се стабилизира, компанијата бизнис обем ќе се подобри. Rocha се согласи, велејќи дека племето биле многу дисциплинирани, со оглед на тоа дека имаше една "речиси непремостлива износот на долгот." Но тој рече дека долгот реструктуира им овозможува на племето да продолжи проширувањето на можностите во Масачусетс, вклучувајќи нова лиценца, за да се впуштат во близина на Бостон.На Mohegans не само племе да го реструктуира својот долг за време на рецесија.Во 2009 година, Mashantucket Pequot Племенски Нација, која е сопственик на Foxwoods во Конектикат, почна напори за да се реорганизира обврските на неговото казино.Племето е коцкање бизнис имаше околу $2 милијарди долари во долгови тоа веќе не можат да си го дозволат.И покрај стравувањата дека стандардниот може да му наштети бизнис во племенски казино, кредитори имаат мал избор, но да се направи отстапки – нормално преструктуирање правила не се однесуваат на племенски казина.На Mohegans и Pequots, како и повеќето други племиња, се суверени нации под федералниот закон.Тие не можат да бидат принудени во стечај.И затоа што само племиња може да работи казина на Индискиот резервации, на доверители не може да ги искористи средствата да работат на себе или да го продаде пери мејсон случај на коцкање дама целосна фрлија. Rocha рече дека со многу племиња успешно преструктуирање нивниот долг, индустријата за "бавно и стабилно" патот кон обновување.Индиски игри е сега$26.4 милијарди годишно индустрија.Тој рече дека проектите изграден овие денови се "помали и попаметни." Пред рецесијата MGM Grand на Foxwoods, изграден за 700 милиони долари, беше заменет од страна на одморалиште дека може да биде изградена за $160 милиони евра за $200 милиони евра.

"Оние денови на изградбата на големи чудовишта се качил," Rocha рече. "Но, тоа е исто во Лас Вегас." пери мејсон случај на коцкање дама фрлија.