дин слотови стан слободни бафет

како да ставите пари на слот машина

директорот на Макао игри промотор Злато Месечината Група има потврдено да GGRAsia дека таа има затворен ВИП коцкање собата работеше во Песок Кина Ltd е Песоци Cotai Централна одморалиште (на сликата) во градот.ut Chiu Сиу Fung истакна во телефонското интервју во средата дека junket фирмата бизнис беше "стабилна" и дека промената е дел од реорганизација, што се случува за една година да ги извршуваат повеќе бизнис во странство.Г-дин Chiu додаде нема да има работа загуби како резултат на затворањето.ccording да белешка на јануари 15 од Јапонски финансии куќа Номура, Дејвид Група е една од топ-10 junket оператори во Макао игри на пазарот суди според обемот на VIP чип се тркалаат.acau Секретар за Економија и Финансии Ангажирање Leong Vai Tac во средата рече дека владата е тесно по затворањето на некои VIP соби во Макао дин слотови стан слободни бафет. "Ние сме обрнувајќи внимание [измените во гејминг индустријата], и релевантните служби [од владата] ќе се занимаваат со овие прашања," Г-дин Leong кажано локалните репортери, според Радио Макао.виш Кинески официјални, во вторникот рече дека копното е во тек анти-корупцијата кампања би можеле да се голем фактор во неодамнешниот пад на Макао игри приходи.р Chiu на Злато Месечината, изјави GGRAsia во средата во однос на неговата фирма е скалирање надолу на Макао операции: "Како бизнис во Песок Cotai Централна не е тоа навистина добро, па мислевме зошто не би го затворите [дека ВИП соба] надолу и понатаму да се развие во странство на пазарот како на Филипините, Виетнам и Австралија?Ние веќе се прави ова и донесување на гости [на оние места] за околу една година." Вработените кои работат во Песок Cotai Cental можат да изберат да работат во ВИП-простории на други својства, или други не-игри бизниси нашата група се кандидира.Ние не ќе се отпуштите било луѓе", рече Г-дин Chiu, одбивањето да се наведе бројот на луѓето погодени, повикувајќи се на желбата да се биде апсолутно точни во било какви јавни изјави.e додаде: "Како централна влада сака Macau да се прошири нејзината економија од игри на среќа, имаме исто така се прави тоа.Ние, исто така имаат храна сувенири бизнис во Хонг Конг кој е доста популарни, а ние се морска храна ресторани овде [во Макао) и ние наскоро ќе се отвори туристичка агенција во Макао, како и." ccording на својата веб страница, Златна Месечината, исто така, има ВИП-простории во Melco Круна Забава Ltd е Altira; Галакси Entertainment Group Ltd е Галакси Macau; Дин Macau Ltd е Дин Макао, и Макао Легенда Развој Ltd е Фараонот Палата Казино на Ознака за земја Хотел, работеше под лиценцата на SJM Holdings Ltd.Тие четири соби има агрегат од 70 VIP табели според веб-страница. како да се стави тешко режим на казино heist.