хард рок казино холивуд fl адреса

како да се префрли пари казино

Првата четвртина игри приходи произведени од страна на Макао е казино пазарот е до 27 отсто во однос на 2011 година, година во која Кинески игри енклава е 34 коцкање сали имаше 12-месечен вкупно $33.5 милијарди долари.Макао Гејминг Инспекција и Координација Бирото понеделник рече дека игри приходи достигнаа $3.12 милијарди долари во текот на Март, а 24% зголемување во споредба со пред една година.За година на првите три месеци, Макао казина се собрани повеќе од $9.9 милијарди долари.Аналитичарите се предвиде Macau можеше да се види целосната-годишна игри приходи се зголеми до 22 проценти.Макао се очекува да добиете поттик на овој месец од отворањето на Песок Cotai Централна, развој на Cotai Лента во сопственост на Лас Вегас Песоци Корп На почетната фаза на проектот, кој вклучува четири хотели со казина и други атракции, вклучувајќи мало и конвенцијата простор, е само развој закажана за да ја отворите оваа година во Макао хард рок казино холивуд fl адреса. "Накратко, можеме да видиме солидни резултати напред," ЈП Морган игри аналитичар Џо Greff кажано инвеститори хард рок казино холивуд fl концерти.

"Покрај силна топ-линија раст, нагорни ревизии за заработка управувано од страна на маргина експанзија ќе биде дополнителен драјвер како високо-маргина маса-сегмент од пазарот продолжува да outpace ниско-маргина VIP сегмент." Stifel Nicolaus Пазари на Капитал игри аналитичар Стивен Wieczynski кажано инвеститори кои Лас Вегас Песоци беше "најубедливите начин да заработат на сила во Азиските игри пазари", бидејќи на компанијата стопанства во Макао и Сингапур хард рок казино холивуд fl blackjack. "Со првата фаза од својата Cotai Централна проектот за поставување за да ги отворите во неколку кратки недели, ние веруваме во Лас Вегас Песоци се залага да се има корист од тоа да имаат две - три-година прозорецот од тоа да биде само на новиот капацитет на Cotai," Wieczynski рече. како да се префрли пари казино.