Dewalt табела saw митра слот големина

најголемиот казино на западниот брег

Ако пропушти CalvinAyre.com live stream на четвртата годишна iGB Филијалата Награди, имаме некои моменти, и сите победници, токму тука.2011 iGB Филијалата Награди имаше изгледаат и се чувствуваат на 1950-тите Лас Вегас Покаже салон, заврши со поголеми од животот showgirls помагање на динамичното дуо од секогаш-прекрасна Мајкл Caselli и исклучително забавни комичарот Адам Блум на сцената.Кога live stream дел од шоуто започнува, првите победници на вечерта се од Bet365, прво Џејмс Вудс на Bet365 победи за Најдобра Филијалата Менаџер, а потоа Bet365 зема дома наградата за Најдобар Affiliate Програма.Додека Bet365 продолжува својата неверојатна се кандидира на признавање, оваа ноќ е за Соработници.Онлајн Професионални Покер Училиште беше голема филијалата победник на вечерта како што зграпчи два големи награди.Покер Стратегија беше чест со iGB Филијалата Награди за Најдобри Покер Филијалата и на врвот награда за Најдобри Целокупната Филијалата.Судиите го цениме Покер Стратегија мисија е да се подобри општата вештина на покер играчи, кои, пак, подеднакво придобивките на играчите и оператори.Заштита на риба од ајкули е нешто што сите ние треба да се behind dewalt табела saw митра слот големина. CalvinAyre.com беше за Лу Fabiano Награда за Најдобар iGaming Филијалата на Заедницата.Ние не победат, но ние би сакале да се прошири големи честитки до победникот на Лу Fabiano Награда, Коцкање Порталот Администратори Асоцијација.Немаше награда за најдобро облечени но ако имаше, ликовната gents од Бинго Порта ќе се исчистени; нивните Нарачана Tuxedos се искачи над веќе остро облечени толпата.Вечерта заврши со многу специјална награда, прва од вид предаден на iGB Филијалата Награди.Мајкл Cesseli го зеде фаза на прва награда за Исклучителен Придонес за iGaming Филијалата Индустрија да Dominique од GamesandCasino.com за нејзиниот исклучителен и постојана работа за ваквата индустрија.Со 500 луѓе доаѓаат од Израел, Јужна Африка, Филипини, Шведска, Финска, Канада, НИ за неколку име, на концертот беше вистински глобален настан и еден од најдобрите на iGaming индустрија има да понуди.Тука е комплетната листа на Победници од 2011 iGB Филијалата Игри Награди.Најдобри Филијалата Менаџер – Џејмс Вудс – Bet365 Најдобри Affiliate Програма – Bet365 Најдобри Филијалата Мрежа – Приходи Пристап Најдобрите Игри Филијалата на Заедницата – GPWA Најдобар Дебитант Affiliate Програма (презентирани од страна на Neteller) – GoWild Филијали Најдобар Дебитант Филијалата – Обложување Про Најдобро Платен Систем – Moneybookers Најдобри Иновации во iGaming Филијалата Индустрија – valuechecker.ко.велика британија Најдобри Казино Affiliate (презентирани од страна Wagershare) – Казино Град Најдобри Покер Филијалата – Покер стратегија Најдобри Sportsbetting Affiliate (презентирани од страна на Спортски Обложувања Заедница) – Oddschecker.com Најдобри Бинго Филијалата – Бинго Порта Најдобар не-традиционални Филијалата – Филијалата Guard Куче Најдобри Целокупната Филијалата – Pokerstrategy Исклучителен Придонес за iGaming Филијалата Индустрија – DominiqueGamesandCasino.com Проверете сите iGB Филијалата Награди 2011 конференција и партија слики тука.Види преглед и ја нагласува видеа тука.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre најголемиот казино оператори во светот.