што да се користи за покер чипови

$200 врвот долар слот машина

MGM Места Меѓународни нарекува Mohegan и Mashantucket Pequot племиња' сојуз "се резултат на нелегална и нефер игри дело". По стотици години на ривалство, Pequot и Mohegan племиња имаат потпишано договор минатата недела за да се изгради казино како одбрана против надвор од државата компании исцрпувања приходи од Конектикат.Новиот сателит казино се очекува да чини околу $300 метри и да има околу 2.000 слот машини и 150 табела игри.Една студија овластена од страна на племиња, исто така, предвидува нов казино може да се создаде околу 6.000 работни места и да генерираат $78m во даноци што да се користи за покер чипови. "Ова е горд момент поради тоа што го издвојува како што се работи за една заедничка цел во умот: на благосостојбата на Конектикат работна сила", рече Батлер. "Со нашите партнерски зацврсти, ние може да се започне со напорна работа на заштита и Конектикат работни места и критички важна приходи нашите организации се обезбеди на државата", рече Браун.

"Надвор интереси направен совршено јасно дека нивните бизнис модел зависи од земање пари и работни места од нашата држава.Ние не сме случува да дозволувајте тоа да се случи без борба." Во реакција на партнерство, MGM Места Меѓународни Извршен Заменик Претседател на Алан Feldman опишани Конектикат е казино планови како нелегитимни. "Минатата недела соопштение е продолжение на неуставен процес кој не дозволите некој друг да го направи предлози што може да резултира во поголема корист за државата Конектикат, неговите жители и потрошувачите," Feldman рече $25 двојно злато слот машина. "Ова е резултат на недостатоци, затворена врата се справи дека shuts од избирачите во процес на одобрување, ја елиминира сите конкуренцијата и не дава никаква заштита за работниците." Новиот Рај-базирани Pearce Недвижности е избран за да се развие племенски е казино планови и да ги прифати предлозите за нова локација до крајот на ноември, со победа сајт ќе бидат избрани од почетокот на 2016 година $25 врвот долар слот машина. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre $200 врвот долар слот машина.