тоа значи повик било во покер

ресторан du казино де mont-tremblant

Лас Вегас-врз основа на Научни Игри ќе се моли дека сад Врховниот Суд штрајкови надолу PASPA кога конечно ќе испорачува својата одлука на Марфи наспроти NCAA, случај кој ќе одлучи дали поединечни членки може законски да се регулира спортски обложувања.Во четвртокот, на казино опрема снабдување и лотарија на услуги – и сега обложување спортски гигант – објави $201.8 милиони денари нето-загуба, од кои најголемиот дел е последица на трошоци и камати поврзани со стекнување минатата година на NYX Игри Група тоа значи повик било во покер. NYX е инвеститорот на OpenBet спорт-обложување платформа, која е одговорен за 80% од спортски обложувања трансакции во велика БРИТАНИЈА, најголемите и најпознатите зрели регулирани онлајн спортски обложувања пазар во светот.Научни Игри заврши својата стекнување на NYX во јануари оваа година, во трансакција што се вели создадоа "глобалната дигитална игри и лотарија центар" која се надева дека ќе доминира во иднина НАС спортски обложувања пазар, ако SCOTUS обврзува.Судот е широко очекува да го симне долу PASPA, сојузниот закон со кој се забранува државата санкционира спортско обложување во сите освен еден мал мал број на држави.Њу Џерси, чии жители имаат гласаа да се одобри спортски обложување на неговата racetracks и казина, тврди дека PASPA е неуставен повреда на Десеттата Амандман права и SCOTUS е широко се падна да се договорат – иако ништо не е сигурно.Но, извршен ДИРЕКТОР на компанијата Кевин Sheehan, изјави во четврток е заработка повик дека не се сите за американскиот пазар, и дека NYX стекнување има продолжен Научно е стапало низ светот тоа значи казино во француски. "Ние имаме толку многу работа, ние дури и не можат да се справи со неа во овој момент", рече тој тоа значи казино на англиски јазик.

"Тоа е навистина возбудливо.Ние сме во потрага за повеќе математичари и технологија научници и инженери од други делови на планетата, така што ќе може да добие повеќе од овој бизнис и работи.Тоа е сите без Врховниот Суд владеење. "Како што кажав на почетокот, ние го купи овој прекрасен бизнис врз основа на параметри кои што го имаше во местото на денот ние го купиле.Ова е за сите сок и тоа би можело да биде многу возбудливо", рече тој.И покрај оптимизам и 11.9% зголемување на приходите кои Научно се изјасниле за четврт, инвеститорите recoiled од $200 милиони евра загуба.Акции на цените паднале за 3,4 проценти во близина на тргување во четврток.Со позитивна одлука од SCOTUS очекува во следните неколку недели, може да се очекува дека и акции да се оди преку покривот. ресторан du казино де mont-tremblant.