како мулти лет покер турнири работа

h врвот гран казино ројал lloret де март tripadvisor

Златна Забава во четвртокот објави гејминг индустријата ветеран Кристофер Fiumara ќе биде заменик претседател и генерален менаџер на Stratosphere како мулти лет покер турнири работа.
Fiumara, неодамна генералниот менаџер на SLS Лас Вегас, ќе го надгледува ден-за-ден раководството на Лас Вегас Булевар одморалиште.Од 2003 година, Fiumara служеше како генерален директор или помошник генерален менаџер за неколку Лас Вегас-област установи, вклучувајќи ги и Палатата Станица, Santa Fe Станица, Зајдисонце Станица и Тексас Станица.Тој помина речиси една година, како генерален менаџер на Хард Рок Хотелот во Езерото Тахо, пред влезот на SLS во декември 2015 година како multiclass правопис начин на работа. Во сите негови одморалиште раководни позиции, Fiumara надгледуваше операции, како и реновирање и развој напори во различни својства.Во текот на својата кариера, Fiumara учествуваа во дупки на неколку хотел-казино својства, вклучувајќи места во Невада, Калифорнија, и Мисури h&m geant казино aix en прованса. Fiumara почетната игри искуство почна со Claridge во Атлантик Град во 1988 година h врвот гран казино ројал lloret де март tripadvisor.

Тој се приклучи Станица Казина во 1996 година и имале улоги во планирањето и операции развој. h врвот гран казино ројал tripadvisor.