H тка рулет lloret де мар

видеото 5 казино мрежа panel

Penn National исто така, поседува казино во Чарлс Градот, Западна Вирџинија., што се залага да се изгуби клиентите од Мериленд коцкање ако се проширува.Пен Национални функционери одби да коментира четврток на кампањата.Минатиот месец, компанијата го става огласи во весниците во Мериленд, објаснувајќи своите опозицијата h тка рулет lloret де мар. "Ние сме подготвени да се види ова преку," Feldman, рече во четвртокот видеото 5 казино network control panel. "MGM се планира да се отвори еден посетител центар на Национално Пристаништето во понеделник.Центарот е главната цел ќе биде да обезбеди информации за MGM планови да се развие интегрирана одморалиште во областа." MGM Места предложи изградба на $700 милиони игри комплекс во Националниот Харбор сложени, 350 хектари трговијата на мало, јадење, станбени и забава развој по должината на Реката, на околу 10 километри од Вашингтон, D видеото 5 казино слот машина. "Ние веруваме дека ова е неверојатна можност во Мериленд." Одобрување на Прашање 7 на Мериленд е гласачки овозможува изградба на нов Лас Вегас стил казино во предградието на Принцот Џорџ Област и овозможува на државата пет претходно овластени слот машина-само казина додадете маса игри.Мерка го намалува државата игри данок, кој сега е индустрија-висока 67 проценти.За помалку од еден месец по Мериленд, пратениците ја постави основата за гласање мерка за време на една посебна седница, MGM Летувалишта и Националните Пен се мери во.Минатата недела, MGM Места напишал чек за $2.9 милиони организации поддршка Прашање 7, додавање на $2.6 милиони што претходно се донирани.Да не биде outdone, Penn National напиша $4 милиони се провери на оваа недела да групите се противат на референдумот, додавање на $5.5 милиони тоа веќе придонесе.Вкупно $14.9 милиони евра во кампањата на пари од MGM Летувалишта и Пен речиси е еднаква на онаа од 17 милиони се потрошени во Мериленд е 2010 губернаторски избори видеото 5 казино мрежа panel. 6, две казино компании во комбинација би можеле да придонесат повеќе пари за игри проширување референдум отколку што било потрошено во текот на државата губернаторски избори пред две години.Кога прашина се населува, или MGM Места Меѓународни ќе имаат убеден Мериленд гласачи да го одобри изградба на хотел-казино комплекс околу 10 милји од нацијата капитал, или Penn National Игри е аргумент дека државата има доволно казина ќе се чуе.Или начинот на кој, Мериленд избирачите се случува да биде бомбардиран.Досега бодовна листа гласи: MGM Одморалишта, $5.4 милиони евра во кампањата на придонеси; Пен Национална, $9.5 милиони евра.И јасно повеќе пари е на пат. "И покрај нашата компанија е длабока посветеност да, и значителни инвестиции во, Мериленд, Државата Законодавната власт неодамна одобрен длабоко недостатоци сметка во текот на Специјална Сесија, што, меѓу другото, ќе резултира во еден виртуелен единствен извор договорот за казино на Национално Харбор, на тој начин обезбедување на падот на Rosecroft и долгорочно решение за заштеда на коњ тркачки во Мериленд," ад изјави.Некои аналитичари веруваат дека ако Мериленд гради сите шест казина, државата може ривал Пенсилванија за игри приходи концентрација.Цезар Забава Корп беше доделена лиценца во јули за$300 милиони Harrah ' s Балтимор во близина на Oriole Парк во Camden Дворови и М&T Банка Стадион, домот на Балтимор Гаврани.Казино е се планирани за 3,750 слот machinelike видео лотарија терминали, но Цезар Претседател Гери Loveman се вели во август дека компанијата би добредојдовте на можноста за додавање на табела игри patin на рулет премиер возраст. Peterson Cos., која се разви Национален Харбор, е партнер во проектот patin на рулет се прелива мал fille. Од страна на време, Мериленд гласачи главата на гласање Ноември. Penn National има разлика игри експанзија во Мериленд пред.Компанијата трошат милиони две години во неуспешниот обид да го порази референдум што е дозволено Мериленд во Живо!да биде изградена во Anne Arundel Каунти.Во Вторникот, Мериленд Живеат!, која се отвори во јуни, претстави за проширување на своите слот машина кат дека додадени од 1.300 игри.Имотот сега има 4,750 слот машини, што го прави еден од најголемите казино подови во земјата.Гласањето референдум во Мериленд се очекува да се подготви зголемено внимание како ноември изборите nears.Тоа е најголемиот игри прашање во 2012 изборен циклус.Помали казино прашања ќе биде изгласан од страна на гласачите во Орегон и Род Ајленд..