Patin на рулет се прелива мал fille

како да се направи блекџек маргарита

Villanova доаѓа во фајнал-Форот на NCAA Tournament како омилени за да се намали мрежи во Сан Антонио.Но, три други тима сеуште стојат на нивниот пат, вклучувајќи го и оној на повеќето веројатно првенство кандидати во последниве меморија. Villanova (34-4) е на радар на колеџ кошарка фанови цела сезона долго.На 2016 година национални шампиони беше направен од страна на многу да одат сите на патот, дури и пред турнир почна, а сега тие се само две игри се далеку од освојување на училиштата трети некогаш националната титула во машка кошарка.Стои во нивниот начин на фајнал-Форот е колеги Број 1 семе Канзас (31-7).На Jayhawks се чувствував малку се занемаруваат од страна на експерти, како и неколку бере од нив да преживее натоварени среден запад регионот и да стигнат до фајнал-Форот.Но Канзас не се задоволни само со тоа што се до финалниот викенд на турнирот patin на рулет се прелива мал fille. "Имаме еден тон на работа [за да го направите]", рече Канзас тренер Бил Себе.

"И покрај тоа што велат дека сте толку блиску, ние си уште се светлосни години далеку од тоа што сакаме да правиме." Villanova има удобно освои својот прв четири натпревари на турнирот, но тие не очекуваат работите да се биде толку лесно остатокот од патот patin на рулет се прелива meuble lourd. Wildcats тренер Џеј Јовановски истакна дека врз основа на она што го слушнал од други тренери, неговиот тим може да се гледа во огледало, кога тие одат против Канзас како да се направи блекџек пса. "Слушнав Боб Huggins се каже дека ние ги потсети на Канзас.Слушнав Крис Брада каже ние потсетуваме на Канзас," рече Јовановски. "Јас секогаш го зеде тоа како комплимент, а сега ги имаме да се игра против нив, па сега јас не сум толку возбуден за тоа." На bwin, Villanova била објавена како 5.5-точка фаворит во нивните полуфиналните matchup.Тоа е истата линија се наоѓаат во друга игра, каде Мичиген е давање 5.5 поени за upstart Loyola-Чикаго Ramblers како да се направи блекџек маргарита. Loyola-Чикаго (32-5) го привлече вниманието на земјата од кои доаѓаат од никаде како Број 11 семе за да стигнат до фајнал-Форот.На Ramblers го освои својот прв три игри со комбиниран четири поени, но тоа би било погрешно да се нарекуваат среќа: иако тие беа непознати наслов во турнир, тие добиле оваа далеку врз основа на силна стража игра и тешки за одбрана.Тие сум исто така се заробени Америка срце, со повеќе од малку помош од Сестра Жан Долорес Шмит, на 98-годишниот калуѓерката кој стана лицето на Ramblers како да се направи блекџек чевли. "Ова е најмногу забава сум живеел јас во мојот живот," Сестра Жан рече во својот Март Лудило прес-конференција. "И јас речиси и да не се тука, но јас се бореа напорно доволно да се направи тоа, затоа што сакав да биде со момците." Дури и Мичиген тренер на Џон Beilein признае дека Loyola-Чикаго приказна е тешко да се искорени против. "Ако јас не бев тренер Мичиген, јас најверојатно ќе биде навиваат за нив премногу," Beilein рече.Додека Мичиген е омилен да чукнам исклучите Ramblers, тие најверојатно ќе биде аутсајдер против било противник тие потоа ќе се сретнат во националниот шампионат игра.Во Ladbrokes, Villanova е дури и пари омилен да победи на националните титулата, следени од Мичиген (5/2), Канзас (3/1) и Loyola-Чикаго (12/1). казино во близина на џеферсон сити mo.