казино холивуд кали chipichape eventos

она што не пребројувањето на гласовите во блек џек значи

[Image Кредитна: PokerNews и Кенет Лим]Мани Stavropoulos е новиот Ауси Милиони Главниот Настан шампион по тепање на млади германски Ленарт Uphoff во главите-up акција во Мелбурн.Мелбурн, беше дом на две големи натпреварувања, денес: Австралиската Отворено тенис финалето, и на 2015 Ауси Милиони Главниот Настан.Еден настан го виде утврдена омилен ги преземе врвот почести, и уште видов некој аутсајдер го стори истото.Додека Новак Djokovic беше racking до неговиот петти Australian Open титула, по победата над Британецот Енди Мареј; Мани Stavropoulos беше освојувањето на првата титула на неговата кариера со победата над Ленарт Uphoff.Тоа беше одлична победа за Stavropoulos.Кригла шут на завршниот седум играчи кои се содржани голем број на необични ликови.Брајан Rast и Ричард Lyndaker две тоа ќе изгледа познат на повеќето казино холивуд кали chipichape eventos. Rast беше ѕвезда на шоуто.Со над $7.6 m во живо на турнирот приходи, вклучувајќи еден милион во Декември 2014 – сам по одлични настапи во Светот Покер Турнеја (WPT) Alpha8 и Аријата на Високо Ролери казино одморалиштето порта едвард. Lyndaker беше поранешен Heartland Покер Турнеја (HPT) Главниот Настан победник, и повеќе Светската Серија на Покер (WSOP) конечна tablist.Ѕвезди исчезнат надвор, на крајот, и Rast е светлина беше изгаснат во петтото место благодарение на младиот германски Uphoff казино празник парк телефонски број.
Rast не успева да го најде својот флеш нерешено против моќта на над пар.Тој ќе биде среќен со својот настап, иако.Тој банки уште еден пристоен шест-слика сума, и тоа е неговиот прв Ауси Милиони резултат она што не пребројувањето на гласовите во блек џек значи. Lyndaker, исто така, имаше разочарувачки ден работи асови во Uphoff е flopped сет на sixes да се чувствуваат секира во седмата. Uphoff имаше некои сериозни динамика и ќе се вози на целиот пат да главите-up акција против Stavropoulos.Тој започна со главите-up игра со 2:1 чип доведе но по Stavropoulos сврте дека во чип доведе на свој, пар се согласи на договор со кој ги видов поделба на парите со $100,000 да игра за.Последната страна е малку поладна.Двајцата играчи притискање права на [Оглас] [9s] [8d] [7h] [8h] одбор и Австралија е [Jd] [Ts] беше супериорен во однос на [Td] [6d] на германски.Главниот Настан насловот за да останам во Австралија, и имавме нашиот втор германски второпласирана во прашање на денови, по Масла Schemion не, исто така, во $100k Предизвик.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre она што го прави продавач треба да се држиме за во blackjack.