форт томпсон казино јужна дакота

казино онлајн бонус без депозит португалија

На одлуката да се оди на казино индустријата надвор од Атлантик Сити и постави два нови казина во Северна Џерси е жестоко се дебатира и сега ќе биде оставен до Њу Џерси гласачите да одлучат за нивната предност пред крајот на оваа година.Њу Џерси Gov форт томпсон казино јужна дакота. Крис Кристи го направи своето прикази јасно, на предлог на Март 31 наведува дека на потег за да се отвори два нови казина во Северна Џерси ќе биде во голема мера зависи од иднината на Атлантик Сити.Кристи верува дека гласачите нема да дозволи казина, за да се преместите надвор од Атлантик Сити и се обврзува да започне кампања против новиот казино планови за проширување ако Њу Џерси законодавците не одобри предлогот за државата преземање на Атлантик Сити.Атлантик Сити економската стабилност одби постојано во текот на последната деценија и градот има буџетски дефицит од над $100 милиони евра и се должи на Borgata казино 150 милиони долари.Една од главните причини за градот е постојан пад се должи на падот на некогаш просперитетна казино индустријата.Назад во 2006 година на казино индустријата донесе во $5.2 милијарди долари во приходи, но доживеа пад од речиси педесет проценти во 2016 година со приходи допира само $2.56 милијарди долари.Во конкуренција од соседните држави и Атлантик Сити е бори економија одигра голема улога во овој пад и, исто така, резултираше во четири казина се исклучување во 2014 година, оставајќи градот со само осум казина сега казино онлајн бонус immediato senza deposito. Gov.Кристи верува дека најдобар начин да се напредува за Атлантик Сити и неговото казино индустријата е да им овозможи на државата да ја преземе контролата над градот владата и да работат надвор на нови даночни договори со Атлантик Сити казина.Овој потег е спротивно од страна на Собранието кој што е направен во голема мера на Демократите и особено Демократско Собрание на Говорникот Винсент Prieto.Кристи повика на државните законодавци да се стави крај на сите драма и да работат заедно за да се спречи Атлантик Сити од уривање и да се обезбеди казино експанзија во Северна Џерси излезе да биде успех казино онлајн бонус гратис senza deposito. Prieto е против државата преземање на Атлантик Сити како што тој верува дека тоа ќе им овозможи на државата да ја негираат колективно преговарање договори.Тој не делат Gov. Крис Кристи е приказ дека Северна Џерси казина ќе пропадне ако Атлантскиот паѓа и не е многу загрижен со Кристи тврдења на лансирање на кампањата за да го запрете два нови казина во Северна Џерси казино онлајн бонус без депозит португалија. Prieto истакна дека доколку Гувернерот го започна таква кампања тоа може да му наштети Атлантик Сити понатаму бидејќи на два нови казина се очекува да испратите $200 милиони во даноци секоја година да им помогне на Атлантик Сити.Во соопштението, Prieto рече: "Тоа не би било неговата прва флип-flop, и тој само ќе се ризикува повреда на Атлантик Сити со негирајќи го финансирање на тоа крајно потреби од Северна Џерси игри на транзиција во одморалиште дестинација." Тоа е жално што ви помогне за Атлантик Сити е фатени во Њу Џерси политика.Тековната Њу Џерси казино референдум, не се запишува што даночна стапка ќе се применува и за Северна Џерси казина, или колку ќе одат во Атлантик Сити.Исто така, не се ограничи заедници каде казина може да се наоѓа, со NIMBY (Не Во Мојот Задниот Двор) во игра како успеа казино гласаат во 1974 година како да се направи профит коцкање. Говорникот Prieto има предвидува дека $200 милиони ќе одат на AC.Ако тоа само отиде во Градот, и да се замени казино недвижен имот даноци, тоа би форумот $600 до $800 милиони евра во казино приходи, што е далеку помалку од Северна Џерси казина ќе се земе.Удобен игри локации се преземат приближно 50% од Atlantic City победа, но врз основа на нашите претходно клиент резиденции, тоа треба да е 90% до 95%.Која, за мене, значи ние се уште привлекување на истите клиенти многу поретко, и пред се на неделата завршува и за време на Летните месеци.Повеќето Северна Џерси победи ќе доаѓаат од Источна Пенсилванија, Yonkers и Аквадукт, кои колективно се надмине $2.6 милијарди долари во приходи. како да се направи профит во казино.