најдобар начин да го победи пари во blackjack

реки казино и туристички настан центар

Атлантик Сити е година на година казино игри приходи споредби се повеќе слајд-правило достоен.Меѓу прилог на онлајн коцкање приходи минатиот ноември и на претстојното затворање до една третина од AC гејминг зглобовите, следните неколку години' резултати ќе дојде со толку многу променливи кои Star Trek е Scotty нема да имаат проблем предупредување Кирк дека неговата калкулатор е dilithium кристали не сте до предизвикот.Но, тука се оди ништо.. најдобар начин да го победи пари во blackjack. На 11 казина во моментов plying нивната трговија во AC заработил $236m во јуни, но $9.5 m на кој е онлајн коцкање приходи, ставање на вкупно тули и малтер казино резултати во $226.5 м.Тоа е 5.7% намалување од истиот месец минатата година, но тоа е кога Атлантскиот Клуб е уште случува загриженост.Преземање од Атлантскиот Клуб придонесот, јуни приходите беше долу многу поскромен 0.3%, и нешто под 1% е генерално се третира како "победа" во AC овие денови, па така, тој, yay?Како и секогаш, на Borgata беше belle на оваа топка со $48.1 m, иако тоа беше долу 1% од година на година најдобар начин да го победи пари во казино.
Harrah 's била деверуша на $29.6 m (-1.6%), тесно ивица надвор Цезар' $28.9 m (+12.2%).Цезар беше еден од само три казина, за да објавите година на година подобрувања во јуни, но неговата добивки беа ништо на Tropicana, која се здоби со 22.9% до $25.8 м.Остатокот од пакет заврши како што следува: Адут Таџ Махал ($20 милиони, -7.8%), Bally е ($18 милиони, -17.7%), Златна Грутка ($14.3 m, +34.2%), која наскоро ќе биде shuttered Showboat ($14.1 m, -16.6%), Одморалишта ($11.4, -4.7%) и уште банкрот Ревел ($11.3 m, -1.9%).Труба Плоштад, кој беше ставен на deathwatch во петок, да се донесе до задниот дел со само $4.7 m (-31.9%).Во понеделник, на Плоштад официјално известени неговото 1,153 работниците дека тие ќе бидат надвор од работа како на 16 септември најдобар начин да го победи пари казино. Што ќе донесе AC вкупниот бројот на казина надолу до осум, под претпоставка дека нема луд милијардери талкаат низ градот и да се договорат за да го спаси Плаза, Уживаат и/или Showboat.На Плоштад најавата на поттикна Американските Игри Асоцијација (АГА) извршен ДИРЕКТОР на Џеф Фриман да издаде изјава косо се однесуваат на Атлантик Сити е "развојната ситуација", која, рече тој треба да служи како предупредување за другите НИ игри држави не да се наметне "рестриктивни прописи кои не успеваат да се задржи чекор со деловните барања и да се зголеми конкуренцијата." Со оглед на тоа дека Њу Џерси е главен мотор на американскиот притисок за да се прошири на тули и малтер казино операции во онлајн светот и има врши борбата за правни спортски обложувања надвор Невада, повеќе или помалку, една рака, Фриман критика се чини дека малку off база.Фриман, исто така, не беше погоре поврзување AC е во проблеми до она што тој го нарекува "данок и тортура" модел на некои други НИ игри држави.За евиденција, AC е ефективна даночна стапка на казина е 9.25%, не е далеку надвор Невада (7.75%), но е бледа сенка на Њујорк (34.9%) или Пенсилванија (55% стапка на слот машина приходи и 16% на маса игри) или Мериленд (67% данок на слотови и 20% на маса игри).Притисок за пониски даночни стапки е дел од Фриман е надлежност, но со користење на НАИЗМЕНИЧНА струја е уште smoldering труп како потпора чини повеќе од малку опортунистички.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre реки казино и туристички настан центар.