казино лил место луис де bettignies

слотови се регистрирате бонус нема wagering

Акции на Лас Вегас Песоци (NYSE:LVS) се тргува пониски денес, еден ден откако компанијата објави пошироко-од-се очекува во вториот квартал на косата и приходите пад на 97.1 проценти.Но, некои продаваат од страна на аналитичарите се уште нахакан на берзата.На прилагоди загуба од $1.05 за споделување на приходите од само $98 милиони денари е резултат на Песок оперативни против обидува coronavirus позадина, вклучувајќи ги и тешките патување контроли во Макао — нејзините најважни пазар и на нејзините Лас Вегас и Сингапур места се затворени за голем дел од јуни квартал.Со Макао и Сингапур комбинирање за околу 85% од своите приходи во дадена година, LVS треба некои јасност на при патување во Азиско-Пацифичкиот регион ќе се врати во нормала.Тоа е нешто што е во моментов не може да понуди аналитичари и инвеститори.Компанијата не може да обезбеди било дефинитивен одговор на две прашања на секој ум: 1) Кога ќе Кина понатаму да се олесни патувањето ограничувања/се започне со издавање виза да Macau?и 2) Кога ќе странска патна да Сингапур продолжи во сериозно?," рече Stifel аналитичар Стивен Wieczynski во белешка од четврток.Кина виза издавање аналитичарот е да се однесуваат е индивидуални посети шема (IVS), дозвола се користи од страна на речиси половина на посетителите на Макао минатата година од Кина.Макао, каде LVS работи пет интегрирани одморалишта, е од витално значење мотор на компанијата резултати и е уште повеќе важно во време кога Лас Вегас се бори.Гревот Градот, каде Песоци е сопственик на Венецијански и Palazzo, е "во светот на боли" и "тешка место да се биде" во моментов, рече LVS директори на заработка конференцискиот повик казино лил место луис де bettignies. Roth Капитал аналитичарот Дејвид Bain укажува дека групата бизнис сообраќај "е во лоша место" и, најверојатно, ќе остане на тој начин за некое време.Дека depresses работен ден вработување и игра стапки, вели аналитичарот.Спротивно на тоа, Bain забележува дека Macau е еден од мал број на игри пазари во светот кои би можеле да се повтори 2019 фигури како е можно следната година казино светла живеат во монтро.

"Макао имиња претставуваат еден од ретките големи, течни игри сегменти што може да се повтори CY19 во CY21", вели аналитичарот казино лил barriere heure d'ouverture. "Што рече, очекувањата се сега под тоа, создавање постави за верниците." LVS рече дека се движи напред со планира да потроши $5 милијарди подобрување на неговата пет Macau места и Марина Беј Песок во Сингапур, што се очекува ќе се скрши, дури и во овој месец по reopening 1 јули слотови се регистрирате бонус нема wagering.
Со повеќе од $3 милијарди долари во кеш, давајќи го еден на индустријата е најсилниот билансите и акции кои се уште се во депресија поради пандемија, LVS може да биде идеална облог за инвеститорите бараат да се обложи на Азија-Пацифик игри пазари пак да се врати побрзо отколку Лас Вегас слотови сенката на поезијата. "Сите кажано, ние продолжуваме да ги поттикне инвеститорите да ги искористат предностите на тековната иселување во LVS акции, кои произлегуваат од неизвесностите кои се соочува своите две најголеми оперативни пазари, со додавање на постојните позиции или започнување нови позиции за подолг рок," рече Wieczynski.Тој нагласи "купи" оценка на LVS акции со $64 целна цена, малку подолу, на неговиот претходната прогноза од $65 слотови се регистрирате без депозит. Roth Капитал Bain рече дека ако инвеститорите се допадна LVS случува во добивка извештај, ништо не се случи тоа треба да се смени тој приказ.Тој стапки на име "купи", со една $52 проценка..