црвени куче казино без депозит бонус април 2021

кеш крик казино вклучена цена

Во западниот дел на Американската држава Орегон и Confederated Племиња на Siletz Индијанци, наводно, поднесена земјиште-во-доверба примена во надеж дека ќе се дадени официјална дозвола да се донесе еден мал casino resort до 20 хектари на off-резервација на земјиштето во рамките на градот Salem.Според понеделник извештај од Salem Репортер весник, на федерално-ва племе има кандидира на Chinook Правец на Казино во Линколн Сити од 1995 година и е сега бараат согласност од Бирото за Индијански Работи за изградба на место за државниот капитал што ќе функција 500-соба хотел, како и 180,800 sq ft казино нуди избор на приближно 2,000 места и 45 игри маси.Упорни предлог: весникот изјавиле дека Confederated Племиња на Siletz Индијанци прв го објави плановите да се донесе, казино на северната страна на Salem само во текот на три години и се надеваше да ја отворите оваа местото преку склучување на 2021 црвени куче казино без депозит бонус април 2021. Племето наводно детални дека тоа исто така сака доаѓањето развој да биде домаќин трио на ресторани и храна суд во прилог на спортски бар, ноќен клуб и настани центар со доволно паркинг.Инвентивни намера: Го Salem Репортер се објасни дека племето е оптимист дека федералната влада ќе одобри својата земја-во-доверба барањето како предложениот проект се очекува да се создаде некои 1,500 полно работно време работни места и да се донесе во првата година приходите од околу $184.5 милиони евра.На Confederated Племиња на Siletz Индијанци наводно се изговара дека предвиден место би исто така работат имагинативна приходи-споделување аранжман што ќе видите половина од својата takings дистрибуирани до друга област племиња со остатокот ќе државните и локалните влади.Ривал отпор: и Покрај оваа мотивација, весникот објави дека планот за да се донесе casino resort да Salem е поставено да се соочи со жестока опозиција од Confederated Племиња на Големиот Ronde, која е одговорна за 254-соба Дух Планина Казино.Овој втор племе наводно смета дека можноста за нови коцкање-friendly сопственост отворањето само 35 километри од сопствени ќе наштети бизнис и евентуално да доведе до работа загуби.Оштетување желба: Џастин Мартин, еден лобист за Confederated Племиња на Големиот Ronde, наводно, изјавил дека Духот Планина Казино со 1,200 работници е најголемиот единствен работодавачот во Polk Каунти и дополнително помага за финансирање на локалните оган и полициските служби.Тој наводно изјавил дека се одобрува предлог Salem казино, исто така, ќе служи за да се поткопа првичната цел на легализација на племенски игри.Мартин наводно им рекол на весникот.. кеш крик казино вклучена телефонски број. "оригиналната намера на Индиски Игри Регулаторната Чин беше да се создаде економски можности во и околу резервации во текот на сад.Ако ова казино требаше да бидат одобрени, тоа ќе обезбеди поттик за племиња да ги извршуваат слични проекти во урбани средини." кеш крик казино кинески ресторан.