постои казино во iberostar се зголеми сала апартмани

школки казино месечината патување радио discogs

Presque Isle Падови & Казино е во потрага за да додадете спортски обложување на своите придонеси наскоро, со Пенсилванија Игри Одбор за Контрола (PGCB) слушнеме предлози за следниот month постои казино во iberostar се зголеми сала апартмани.

GoErie.com пријавени Кевин О ' саливен, генерален директор на Erie-врз основа казино и тркачката патека како вели, "Ние се надеваме да се биде на февруари маркирам на Пенсилванија Игри Одбор за Контрола да ги презентираме нашите спортски wagering формат... Токму сега, ние сме во потрага на резба од просторот на постојните казино подот за определениот простор." На PGCB, во својот најнов состанок, одобрени Черчил Падови Inc постои казино брод во корпусот christi. (CDI)'s купување на Presque Isle Падови, во сопственост од страна на Eldorado Места Inc.од 2014 година, за $178.9 милиони евра.Објектот содржи 1,600 слотови, 32 игри маси, и покер соба.Планови за стекнување првпат беа објавени во февруари минатата година.На продажба се очекува да биде завршен помеѓу две страни до петок наутро.Како дел од договорот, CDI исто така беше направен да се преземе раководството на Лејди Среќа Казино Nemacolin, кој се наоѓа во Farmington, за $100,000. Во октомври минатата година, Presque Isle Падови примени привремена согласност од страна на PGCB за нуди онлајн коцкање.Во прилог на спортот, wagering до казино, О ' саливен рече: "Нашите гости се возбудени за тоа... Тие сакаат да знаеме колку скоро ќе имаме подготвени и дали тоа ќе биде во време за Март Лудило." Компанијата има применат за да се нудат спортски обложување во куќата, како и за интернет и мобилни апликации.О ' саливен рече, "Додека ние не веруваме дека тоа ќе стигне слот или на маса приходи, ние немаме причина да веруваме дека [спортски обложувања] ќе поднесе жалба до силен лажат и се носат во текот на дополнителни приходи за двете слотови и маса игри." GoErie.com истакна дека спортско обложување ќе додадете 42 луѓето да Presque Isle Надолу е 800-силна работна сила, но 23 ќе се базира во Луисвил, Кентаки, CDI е седиштето. PGCB Заменик-Директорот на Комуникации Ричард McGarvey рече гласање на Presque Isle Падови' петиција се очекува "во следните неколку состаноци," но дека отворањето на казино е sportsbook ќе зависи од она што е направено по можност за одобрување.На PGCB има пријавено почетна даночни приходи од $183,238.77 од ноември 15 до 30, доаѓаат од Penn National Race Course е Холивуд Казино, на осамен спортски обложувања оператор во текот на државата првиот месец од работењето.Тоа се снимени во една рачка од $1.41 милиони и прилагодени бруто-приходи од $509,000 школки казино месечината патување радио rar. Реки Казино и Sugarhouse Казино почна да нуди спортски wagering во декември.
Parx Казино се очекува да започне своите спортски обложувања операции пред крајот на неделата.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre школки казино месечината патување радио discogs.