Surnom des мрежа ау покер

како да се заработи надвор среќа слотови среќно

partypoker се приклучи на ЕУ за Заедничка Ликвидност Онлајн Покер Пазарот забава по спојување на двете француски и шпански пазари на понеделник, веднаш ставање Бертран 'ElkY' Grospellier да работат со meaty распродажбата на неговата глава surnom des мрежа ау покер.
ElkY е за да се заработи својата пченка.Четири месеци по PokerStars влезе во ЕУ Заедничка Ликвидност Онлајн Покер Пазарот, удира на своите гради како Кинг Конг, заедно доаѓа partypoker како срна бегање од ловец.partypoker споени француски и шпански играч базени во понеделник.За да го прослават новата унија, француски, ќе видите удвојување на нивната мулти-табела турнир (MTT) нудат, и двете се за да ја видите она што сите го МИЛИОНИ грижа за тоа.Шпанците имаа нова надградба за софтверот во април доведувајќи до истиот стандард како .com мрежа.Ново се спои пазарот ќе видите €1 милион во гаранции нудат неделна со €600,000 гарантирано во Прогресивно Нокаут MTTs (PKO) кои се чини дека за да се има повеќе значително влијание врз светот од глобалното затоплување.Минатата ноќ, играчите на partypoker е ново .еу мрежа играчи примени на лекување.Еден €109 купи-во PKO настан наречен Главниот Настан доделена една $5,300 седиштето на МИЛИОНИ Онлајн настан за онесвестува Бертран "ElkY" Grospellier.Можеби се сеќавате дека partypoker потпишан ElkY да ја предводат промотивните работа на еу.веб-страницата по PokerStars започна него надвор од нивните автомобил вратата.Можете да очекувате шпански играч да се приклучат на најголемите ambassadorial племе во светот во догледно време.Според Haley Hintze во текот на Flushdraw, има повеќе за ова спојување отколку ги исполнува овие бадем во облик на очи.Две повеќе страници се во сопственост на GVC Стопанства, B го надмине хоби 550 бранеа моторни 5 слотови. S САС (на bwin подружница) и Pari Mutuel Urbain (PMU), исто така, ќе се приклучат спои мрежа.Тоа ќе биде прв пат дека PMU има блесна на бедрото во Шпанија.Шпански Онлајн Покер Приходи се Зголемуваат Според извештајот во CardsChat, ЕУ Заедничка Ликвидноста на Пазарот е како изнаоѓање на нафта и во вашиот двор го надмине хоби 550 12t 5 слот. Q1 бројките објавени оваа недела од шпански Регулаторот Dirección General de Ordenación del Juego (DGOJ), истакна дека вкупните приходи за онлајн игри на среќа во Шпанија беше €163.3 m, +28% од година на година (годишно ниво).Спортско обложување изнесува над половина од тоа скок (€81.7 m) на 15.9% зголемување на годишно ниво, и покер chewed до €21.5 м – готовина игра приходи беше до 30% да €8.4 м, и турнир приходи беше до 50.2% €13m.Вкупно, вие сте во потрага на 5% раст на годишно ниво за шпанскиот покер пазарот.На француски јазик, исто така, видов 8% Q1 раст.Португалски покер приходи беше до 27% во првата недела како да се заработи надвор среќа слотови среќно.

888Poker и Winamax, тоа е време да се оди на сите Hulk Hogan, отлепвам оние маици и да почне flexing оние на ЕУ пушки.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.