покер игри бесплатни онлајн

најблиску казино да oakdale калифорнија

Седум дена по работници во четири други Лас Вегас својства одобрени потег, некои 550 табела игра дилери на Цезар Палас во Лас Вегас Казино гласаа во саботата, Март 23, 2019, за да се приклучат на Меѓународната Унија, Обединетите Автомобилот, Aerospace и Спроведување на Земјоделски Работници на Америка (UAW).Според официјалното соопштение за медиумите од Детроит-врз основа на трудот унија.. покер игри бесплатни онлајн.

саботата 371-12 картонче доаѓа на петиците на речиси 1,500 игри дилери од Дин, Париз, Harrah ' s и Bally е казино е глас на 17 Март 2019, да се приклучат на UAW.Транспорт Работници Унија (TWU) се претставуваат табела игра дилери од казина, сепак, во јануари одлучи да се затвори Игри е Поделба која се застапени нагоре од 1.000 дилери во неколку Вегас хотели.Зголемувањето на членството: UAW Претседател, Гери Џонс, рече, "Ние сме возбудени да се Цезар Палата игри дилери глас да им биде дозволено да се приклучат на она што сега се над 10.000 казино работници во UAW.Само во оваа измината недела на UAW ги поздрави над 2,000 нови Лас Вегас казино работници." Исто така, коментирање на одобрување, директор за UAW Регионот 5, Vance Peterson, рече... "Ние го поздравуваме овие работници во UAW семејство и со нетрпение очекуваме да се фатат за бизнис и преговарање голема договори." Онтарио бизнис не се погодени: Работници на Цезар Виндзор Hotel & Casino во Онтарио, Канада, нема да бидат погодени од гласовите.На имотот кој е во сопственост на владата на провинцијата Онтарио преку Онтарио Лотарија и Игри Корпорација (OLG) и управувани од страна на Цезар Entertainment Corporation има нагоре од 2.000 работници кои се веќе unionized со Unifor Локалните 444 најблиску казино на оукланд ca. Нов три-годишен договор е ратификуван од страна на унијата минатата година, а завршува на штрајк, која трае 60 дена и резултираа со привремено кофриране на Виндзор казино најблиску казино да ogden јута.

UAW печат: Работници во 27 казина низ У. С., сега се претставени од страна на UAW, вклучувајќи игри дилери во Лас Вегас во Фламинго/Margaritaville, Cromwell и LINQ Казина, според објавување на вестите.Предводник на сопственост: се Наоѓа на западната страна од Лас Вегас Лента, предводник на имотот на Американската игри гигант, Цезар Entertainment Corporation, е основана во 1966 година најблиску казино да oakdale калифорнија. Еден од Гревот Градот е најголемиот најдобро познат ознаки, сопственост карактеристики 3,976 соби и апартмани опфаќа шест кули, 300,000-плус квадратни метри на конвенцијата простор и 124,181 квадратни метри игри подот голема лесно казино broussard la.

Eldorado интерес: Според Март 17, 2019, Ројтерс извештај, Рајот-со седиште казино оператор и Рено-базирани Eldorado Места Inc.се во разговори во врска со можното обединување.На новинската агенција соопштуваат дека "луѓето запознаени со ова прашање" рече дека Цезар е обезбедување на Eldorado со "некои ограничени доверливи информации", кое е "вршење на длабинска анализа на потенцијалот комбинација на две компании."' Icahn удел се зголемува: дискусии, во врска можни се справи дојде по она што е најголем сопственик на казина во U. С [Цезар Забава] договорено претходно овој месец за да го даде Њујорк-врз основа на инвеститорот, Карл Icahn, трио на одборот места за неговите претставници, Кит Cozza, Courtney Mather и Џејмс Нелсон.Овој потег ги става на милијардер бизнисмен во позиција да се каже во изборот на новиот главен извршен директор на компанијата.Акционерите се натераат Цезар или зголемете ја враќа или се најде купувач.Ројтерс објавија минатиот месец дека инвеститорите вклучувајќи Oppenheimer Фондови, Кањонот Партнери и Icahn ги имаат сите се обидел да ја убеди компанијата да размисли за продажба.На крајот на април, Цезар' Главен Извршен Директор, Марко Frissora е закажана да се повлече и компанијата е во потрага да се најде неговата замена. голема лесно казино куче трки распоред.