Paard knie op слот operatie

вистински пари покер апликации за iphone

Популарната велика БРИТАНИЈА-регистрирани e-паричникот Moneybookers го прогласи тој сега ќе биде познат како Skrill.Значи она што е еден skrill, ние слушаме прашуваат?Па, според Урбан Речник, тоа е високиот квалитет на вирус на марихуана.Така Moneybookers е сега продажба тенџере онлајн.О чека, нула што.. paard knie op слот operatie. што се вели тука skrill, исто така, е сленг за пари.Ах, што го прави многу повеќе смисла.Сепак, би било убаво да се биде во можност да се само камшик од дебитна картичка и да се освојат некои bud онлајн.Еј, можеби и ние може да се добие испорака човек да запре од страна на пицерија на патот.. pablo beltran де heredia покер. Па зошто новиот прекар?Moneybookers/Skrill-страницата обиди да се направат некои не се сосема релевантни изјава за тоа како никој не го чита и оние старомодни 'книги' повеќе, па наместо да изгледа еден куп на ирелевантни диносаурусите, тие избраа повеќе 'свежо' идентитет.Некои онлајн форум dwellers се укажува на тоа има повеќе врска со компанијата интерес во дистанцирање од себеси од својата онлајн коцкање потекло, како што тоа го смени својот акцент на повеќе општи онлајн трговијата на мало бизнис фокус.Тоа, исто така, може да има нешто да се направи со кои преуредување Морган Стенли и Jefferies вети дека ќе им даде на Moneybookers што компанијата планира својот ИПО.Уште една теорија сугерира дека промена на името произлегува од несакани центарот на вниманието неодамна сјаеше врз Moneybookers преку нивниот поранешен деловен однос со Викиликс, документот-дампинг ударот на Американската влада.Погоди Skrill момчиња се надева дека ќе го одговара во Грло.на Правда се уште се собира сите на своите податоци во манила датотека папки, и така никој не знае како да се поврзе две навидум неповрзани имиња на датотеки.Во помалку козметички вести, гласини продолжуваат да се вртат дека Канадскиот-базирани EwalletXpress стана најновата уплатата да ја извршите afoul на КАНЦЕЛАРИЈА.Компанијата е онлајн присуство отиде темнината на Ноември paano manalo sa блек џек. 12, и се обидува да стигне до друштвото преку нивните услуги на клиентите линија досега произведени само нетранспарентно 'технички прашања" одговори.А фактите се површни, гласини се циркулираат на сојузниот потерници ја се служел и средства се замрзнати и/или запленети.Со оглед на акцентот Американски правда службеници се ставање на коцкање поврзани со eCom услуги, тоа немаше да дојде како голем дел од изненадување ако EwalletXpress станува најновите уплатата да се следат Netteller, Сојузничките Паричник, Обезбеди Пари, Inc.et al во правење работи за границата и надвор од Американскиот пазар.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre вистински пари покер апликации за iphone.