покер дијамант срцето лопата клуб

временски слот (time slot знак во лист

Cantor Фицџералд ЛП негираше објавениот извештај четвртокот дека федералните обвинители се испитуваат своите игри единица е извршен за да учествуваат во неговата компанија прифаќање на нелегални спортски влог покер дијамант срцето лопата клуб. The Wall Street Journal објави дека истрагата Cantor Игри извршен ДИРЕКТОР Ли Amaitis излегоа на виделина по Мајкл Колбер, фирмата е поранешниот заменик-претседател на управувањето со ризикот, pleaded виновен минатиот месец свесно прифаќање на нелегални wagers.Свесно прифаќање на облози од оперативците, исто така познат како "патеки" е нелегално во Невада.Не наводите за незаконски активности, биле направени против Amaitis, и Њујорк-врз основа на финансиски услуги фирма беше брз да се одрече од извештајот. "Ние се чувствуваме обврзани да одговорат на ова неодговорно и неосновани гласини," Cantor Фицџералд се вели во соопштението. "Идејата дека Ли Amaitis е мета на федералните обвинители или дека учествувал во нелегални bookmaking се неосновани и лажни." Amaitis во четвртокот беше во Рајот Островот, Бахами, на отворањето на Cantor Игри е трка и спортски книга на Атлантис казино. Cantor Игри функционира осум трка и спортски книги во Лас Вегас, заедно со дланките покер соба и мобилни обложување апликации.На Атлантис спортски книга е Cantor Игри е прв надвор од Невада.Колбер, 33, влезе неговата вина молба за едно кривично дело полнење на заговор Септември покер regine стефани laurens.

21 во федералниот суд во Њујорк.Тој е закажана за да не се биде осуден Декември. 9, според судските документи.Тој беше уапсен во октомври 2011 година и обвинет заедно со 24 другите страна на Округот Квинс окружниот обвинител за неговата улога во нелегално обложување спортски прстен.Тој се соочува со осум точки на заговор, корупција и перење пари.Колбер, кој го организира за да трансфер $100,000 во коцкање приходите помеѓу Лас Вегас и Њујорк, pleaded не се виновни за Квинс трошоци.Минатиот месец, Квинс случајот бил разрешен и на случај од U. правобранителство.Колбер е наводно соработка во истрагата на Cantor Игри, на Wall Street Journal, пријавени.Колбер е Њујорк-базирани адвокат Мареј Richman одби да коментира четврток.Основан во 1945 година, Cantor Фицџералд се пресели надвор од нејзините основни финансиски услуги бизнис да вклучат и комерцијални недвижности и коцкање.Фирмата, која се води од страна на Хауард Lutnick, нејзиниот претседател и извршен ДИРЕКТОР, исто така, се разгранува надвор во инвестициско банкарство.
Amaitis, кој беше трчање на фирмата меѓународен бизнис од Лондон, помогна да се обноват фирма по Седум покер генерал обид или купи. 11, 2001 напади. Cantor Фицџералд изгубил стотици работници загинале во падот на северна кула на Светскиот Трговски Центар. временски слот (time slot знак во лист.