покер генерал обид или купи

временски слот (time slot распоред образец excel

Во еден момент во времето одамна, за време на деновите на Boardwalk Empire, Атлантик Сити беше еден од најголемите коцкање meccas на светот.Во Северна Америка, нема натпревар, Атлантик Сити беше на место да биде и тоа имаше монопол.Тоа не е случајност што на игра на табла, Монопол, еден од најпопуларните одбор игри на сите времиња, беше врз основа на Атлантик Сити.Има многу промени во Атлантик Сити, тоа е и школка на својот поранешен себе, но новата маркетинг трик може да биде помагање да се донесе луѓето назад кон казина.Како Forbes извештаи, Bally е Атлантик Сити има изградено голем отворено реплика на Монопол одбор, заврши со преголеми коцки, зелени куќи, црвена хотели и фигури како што среброто автомобил.Туристи во Атлантик Сити се охрабруваат да се прошетам во Boardwalk и да уживате во носталгија.Ширли Theal на Нијагарините Водопади, Канада рече: "Вие се слушне целиот свој живот за тоа како Монопол е врз основа на Атлантик Сити и ќе се игра играта целиот свој живот, и сега ние сме, всушност, тука, на вистински Boardwalk!" – Forbes.Се разбира носталгија е одлично, но тоа не прави ништо за AC освен ако тоа дискови луѓе во казина.И додека промоција е одличен начин да ги вратите некои возбуда околу Atlantic City, борејќи се коцкање локација е уште еден дел од својата поранешна слава дена.Конкуренција и лош економија нели помогна.Овие денови, AC е се ' уште се допаѓа играта на Монопол.Кога луѓето не земјиште на вашиот веб-сајтови, често завршуваат ќе банкротира.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер генерал обид или купи.