временски слот (time slot распоред образец excel

allen bradley 13 слот шасија

Серија на преговорите околу локацијата и природата на казина во Југозападниот дел на Онтарио може да имаат несакани секундарни ефект на штета па дури и убивање на коњ тркачки индустрија во провинцијата.Според извештајот во Лондон Слободен печат, многумина во дербито индустрија се загрижени поради потенцијалот за казино во моментов во Западната Фер Област да се движат подалеку од тоа fairground, која може да доведе до остар пад на приходите за коњски трки.Локалната индустрија е бори да остане над вода за изминатите пет години, уште од Онтарио намали износот на слотови приходи која течеше во дербито од страна на повеќе од половина.Но некои се плашат дека идните промени може да имаат дури и повеќе да драстични влијанија.Загриженост произлегува од фактот дека Онтарио Лотарија и Игри Корп (OLG) неодамна лиценцирани многу од регионот гејминг индустријата да Портал Казина и Забава, а Ванкувер-базирана компанија која е фокусирана на казина, не коњи.Еден од казина сега се управувани од страна на Портата се наоѓа на Западниот Фер Област во Лондон.Компанијата е да се бара повеќе поволни услови за користење на fairgrounds, која исто така е домаќин трки со вториот најголем purses во сите Онтарио.Тоа може да доведе до две оштетување сценарија.Прво, Портал може да се преговара за договор каде што тие споделуваат уште помалку на нивните приходи со тркачката патека.Дури и полошо, Портал може да се одлучи да се движи казино далеку од fairgrounds целост, кои, најверојатно, ќе значи крај на дербито во Западната Фер временски слот (time slot распоред образец excel. "Без плаќања за наемот ние не можеме да го поддршка живеат трки," Западен Фер Окружниот ДИРЕКТОР на Хју Мичел, изјави Лондон Слободен печат allen bradley 1756 13 слот шасија. "Ние работиме заедно со владата и Гејтвеј за да се најде решение." Исходот на преговорите е тешко да се предвиди поради многуте страни кои се на маса.Било каква одлука која не само што ќе се вклучи Портал и Западна Фер, но исто така OLG и градот Лондон, кој ко-е сопственик на поголемиот дел од fairgrounds.Портата е најмногу заинтересирани за проширување на опсегот на казиното, без разлика дали тоа е на fairgrounds или не.Тие би сакале да додадете маса игри на во моментов се нудат слотови, и можеби дури и да се изгради хотел.Ова ќе биде потребно многу повеќе недвижен имот од во моментов е посветен на Западен Фер игри операција.Тековната казино зграда е под закуп кој ќе трае до 2020 година. Портал или сака да ја види цената на закуп да се намали, или да се купи земјиште од градот и Западна Фер.И додека компанијата вели дека се надева дека тоа може да коегзистираат со трки, тоа е јасно, каде што нивниот фокус лежи allen bradley саладин 5 слот за решавање. "Ние понудата на казино", рече Портал портпаролот Роб Мичел allen bradley 13 слот шасија.
"[Тоа] е ништо да се направи со коњски трки." Портата има, исто така, рече дека нивната одлука крајот ќе се базира на "добри деловни смисла." "Да не остане во стан со високи изнајмување кога ќе можат подобро да управувате со вашите финансии и вашиот начин на живот се движат до локацијата што била повеќе погодно за вас кои нудат повеќе удобности," Мичел рече.Во меѓувреме, оние во дербито индустрија може само да почекаме и да видиме што ќе се случи kako se igra покер sa dzepovima. "Ќе морате да се чувствуваат вид на беспомошни," стабилна сопственик Марк Horner рече.Целата оваа "модернизација" напор е вкупно шега. kako se igra покер na aparatima.