Torin блек џек стои 6 тон

победа слотови на венецијански

Како уште една Нова Година ролни околу, покер играчи знаат дека Ауси Милиони е веднаш зад аголот.Популарната покер серија започнала за 2020 година и веќе, играчите се спуштајќи се по Круна Мелбурн да учествуваат.На Отварањето на Настанот веќе почна за 2020 Ауси Милиони, турнир што видов 1,752 играчи кои се натпреваруваат на минатата година.За 2020 година, фестивалот ќе вклучуваат 23 првенство настани со играчи од целиот свет се борат за прво место заврши torin блек џек стои 6 тон. Getting started: За 2020 серија за почеток, Џоел Вилијамс, турнир директор, ги поздравија играчите и членовите на персоналот на турнирот.Вилијамс изјави дека серијата е посветена на обезбедување на еден од врвните светски покер придонеси и се убедени дека тие ќе се обезбеди еден свет-класа серија дека жителите на Австралија може да бидат горди на.За време на свеченото отворање круг, Вилијамс даде shuffle нагоре и да се справат соопштение и на Отворањето на Настанот беше подготвен да оди.Според PokerNews.. torin блек џек режа џек.
Отворањето Настан во Crowne Мелбурн имаше 242 играчи кои се натпреваруваат во текот на првите пет летови.Вкупно 28 играчи беа во можност да се движат на Ден 2 torin блек џек вртежен момент клуч преглед. Вториот лет се одржа во неделата со оние виси на подготвени да учествуваат во 2 Ден, како и.Еден друг покер настан започна во текот на викенд, во неделата, со H победа слотови на венецијански.
турнир, кој од $2,500 купи-во.Настанот #3 клоци исклучување на 9 јануари, нудејќи Pot Limit Omaha акција за $1,150 додека Настан #4 е No Limit Hold ' em се Меша Max афера.Оди во текот на викендот, серијата ќе видите Настан #5, 6, 7 и 8 започне.Играчите ќе бидат во можност да учествуваат во Никој Limit Hold ' em акција, Длабоко Замрзнување, Pot Limit Omaha и повеќе. победа слотови во winstar казино.