победа слотови на венецијански

сонот за победа на пари во казино

Melco Места сопственик Лоренс Хо не се чувствуваат дека Токио треба да бидете добитник на една од двете казино лиценци очекува да бидат издадени од страна на Народната Исхрана подоцна оваа година.Зборувајќи со Блумберг оваа недела, Хо мислење дека светот е најнаселениот метропола не треба казино да се привлечат луѓе.Наместо тоа, на 40-годишна возраст, во вредност од околу $2 милијарди долари, рече тој верува град како што Осака го прави повеќе смисла за Јапонија победа слотови на венецијански. "Токио, само по себе е неверојатна.Тоа е како кога луѓето ме прашате, " Дали мислите дека Њујорк и Лондон треба интегрирана опција?' Не, тие не се." Минатиот декември, Јапонија овластени комерцијални коцкање на интегриран места.Земјата е законодавно тело сега е задача со пишување на друг, повеќе сеопфатна законот кои се однесуваат домаќин на загриженост, како што се бројот на игри лиценци и сад локации.Хо е син на Стенли Хо, кој се одржа игри монопол на Макао за 40 години, до почетокот на 2000-тите.Денес, Melco има неколку особини во Макао, вклучувајќи Студио Град и Град на Соништата.Хо е под впечаток дека Јапонија треба да се погледне да се развива и расте нови градови.Тоа е зошто тој фаворизира Осака над Токио.Тој верува дека Токио е масивна големина, која е финансиски и политички центар на земјата и дом на многу од Јапонија најголемите компании, не се позајмуваат за создавање на еклектична игри зона победа слотови во winstar казино. "Кога одиш до Kansai регион (Осака), тоа е повеќе да се забавуваат .. победа slots казино бесплатни монети. и ние сме компанија која се фокусира на забава и забава," Хо објасни.Инвестициско банкарство фирма CLSA проценува дека две интегрирани места во Јапонија може да резултираат со колку што е $25 милијарди долари на годишно ниво.На 722 членови на Националниот Исхрана имаат висока задача пред на нив да најдат заедничка основа за да се одреди како коцкање ќе бидат регулирани.Со помалку од една четвртина од жителите во поддршка на казина, владата се очекува да издаде серија на протоколи за да се намали влијанието на потенцијален проблем коцкање.Но тој прво ќе треба да се одлучи каде две казина се сместени.Токио и Осака, заедно со Yokohama, се шпекулира да биде фаворитите.Тоа е и покрај фактот дека кога се на Диета поминале првиот коцкање сметка, тоа беше означен како обид за зајакнување на руралните економии.Тоа е очигледно веќе не е случај, како политичари во Токио се, наводно, во корист на Јапонија поголеми градови.Скоро сите светски најголемиот казино компании изразија интерес во спроведувањето на казино лиценци, се разбира во зависност од законодавната власт се доаѓа до поволни услови за операторите.Бројни игри conglomerates имаат проектираните инвестиции кои би можеле да стигнат до $10 милијарди тие треба да бидат толку среќа да победат на понудата.Хо е Melco ќе имаат силен случај за да се направи да регулатори.Неговата компанија е четвртиот најголем казино приходи генератор во светот, и е силно инвестира во Азија.Во прилог на својата Кина одморалишта, Melco поседува Градот од Соништата во Филипини капитал на Манила. сонот за победа на пари во казино.