Epiphone казино tune o matic

grosvenor казино thanet новогодишната

Макао е владата планира за да се создаде онлајн база на податоци на лица забрането поставување на ногата на казино игри кат, потенцијално отворање на вратата за junket оператори' долго бараше листа на лоши кредитни ризици.Во вторникот, Макао Бизнис изјасниле дека Законодавното Собрание одбор се назначува за изменување и дополнување казино влез прописи беше кажано од владата дека "онлајн платформа со лозинка за пристап" ќе го замени сегашниот систем на издавање на доверливи писма за игри оператори детали кои е да се биде одбиен влез во казино подови.Владата појасни дека на база на податоци ќе се содржат само имиња на лица кои биле забранети од казино пристап преку судски одлуки или кои сте ги побарале самоисклучување.На база на податоци нема да се вклучуваат информации за казино персонал, кој ќе се автоматски исклучени откако законодавство е одобрен. Macau на Канцеларијата за Заштита на Лични Податоци се вели да го okayed на нова база на податоци, доколку наведените лица се известени за нивно вклучување.Тоа е нејасно токму она што идентификување на податоци ќе биде вклучен на листата., но, работата на сметката ќе продолжи во октомври кога законодавната власт reconvenes по падот пауза.Владата планира да го ограничи пристапот до базата на податоци за игри на кадарот со "потребни надлежности" или оние кои посебно се назначува од страна на компаниите со следење на списокот.ПОТТИК ДА JUNKET ОПЕРАТОР ЛОШО ДОЛЖНИКОТ ЛИСТА?Вести на база на податоци несомнено ќе бидат пречекани од Макао е junket оператори, кои веќе долго време се наметнува за воспоставување на индустријата широк црната листа на лоши должници.Сепак, создавањето на оваа база на податоци има блокиран поради Macau е строги закони за заштита на податоците кои се забранува јавно дистрибуирање на лични информации.Во 2014 година, операторот на "име и срам' сајт на казино должници – кој беше широко осомничени во времето за да имаат некаква врска со junket индустрија – беше уапсен и осуден на шест месеци затвор поради прекршување на податоци закони.Во 2016 година, по разговорите со junket оператори, Макао гејминг регулаторот рече некој вид на заедничка база на податоци за коцкари кои би stiffed junkets беше "вистински" опција, иако таму остана "голем број на правни прашања" кои се потребни за работа надвор.Овој Март, шефот на Макао е junket оператор асоцијација кажано GGRAsia дека база на податоци план беше повторно на "неопределен" задржете бидејќи Macau податоци watchdogs се противи на junkets има одговорноста за водење на оваа база на податоци.На junkets планираат да побараат од своите коцкање клиенти да овласти ослободување на нивните лични информации на база на податоци кога тие се применуваат за кредит од junkets.Макао податоци watchdogs инсистираше на тоа дека овие коцкари треба да биде дозволен пристап кон базата на податоци, нешто на junkets, наводно, биле во ред, но малку има, се слуша на овој план, бидејќи epiphone казино tune o matic. BLOCKCHAIN ДА ГО СПАСАТ?Неколку месеци наназад, медиум Сина Финансии објави дека Jiangsu Suning Банка на копното Кинески создадоа blockchain-базиран систем за следење на клиенти со површни кредитна историја epiphone казино решетка род маска. Suning Банка беше дозволувајќи им на својот партнер банки да дејствува како јазли на овој blockchain така што тие би можеле исто така да пристапите на црната листа epiphone казино-опрема страница. Suning Банка охрабруваат партнерски банки да придонесе имиња на нивните сопствени dodgy кредитни клиенти, на тој начин овозможувајќи им на сите јазли на овој blockchain пристап во реално време ажурирања кои би можеле да ги заштитиме од се одобрува кредит на кој било од имињата на црната листа.Макао и Хонг Конг се само подрачја под Кинеска контрола во која не-лотарија коцкање е дозволено, но тоа се чини малку counterintuitive дека Кина ќе имаат повеќе попустлив правила за заштита на податоци од Макао.Тука е ситуација во која копното банка се појавува да биде дадена опции кои се негира да Macau игри оператори, и покрај секоја база на податоци во суштина настојува да се постигне истата цел.Она што му дава?Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre grosvenor казино thanet новогодишната.