бесплатни вистински пари казино без Депозит

коцкање сленг за високо ролери

Penn National Игри има обезбедено права и вториот сателитски казино по доставувањето $10.5 милиони понудата време во средата Пенсилванија Игри Одбор за Контрола (PGCB) аукција.Казино оператор одбраната на 15-километри радиус сконцентриран во Ланкастер Округот Запад Cocalico Township.Сепак, казино, всушност, не може да биде изградено таму, како Запад Cocalico, како и сите Ланкастер Каунти, одлучија надвор од мини-казино процес. Penn National е обезбедено радиус наместо тоа овозможува да се изгради на коцкање место во Читање каде што градските власти го поздравија идејата на казино.На обемот област е intersected од страна на I-76 Пенсилванија Turnpike.Тоа е, исто така, околу 25 милји источно од Холивуд Казино во Penn National Race Course, компанијата е само сопственост во камен-темелник на Државата.Како и многумина 10 Категорија 4 сателитски казина можат да бидат овластени да куќа до 750 слот машини и 30 маси игри, со вториот бараат следните $2.5 милиони такса.Државата аукција на процесот за места бара минимум $7.5 милиони понуда. Penn National платиле 50.1 милиони евра во јануари да го зграби прво Категорија 4 казино.Компанијата одбраната на 15-километри радиус во Њујорк Каунти, кој се вкрстува јас-83, главната артерија од јужниот дел на Пенсилванија и северниот дел на Мериленд, каде што Холивуд Казино привлекува голем дел од својата база на клиенти бесплатни вистински пари казино без Депозит. Penn National ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ на Јавни Работи, Ерик Schippers рече во тоа време, "Тоа беше инвестиција чувствував како ние моравме да се направи за да се заштити голем пазар за нашите казино" бесплатни вистински пари казино zonder storten. Откако не понуди беа примени во текот на 9 Март мини-казино аукција, државата е дозволено две одморалиште казино својства (Долина Гради и Nemacolin) да конкурираат со 10 полноправна Категорија 1 и 2 licensees.Претходната аукција на победниците беа, исто така, го фрлаат назад во базенот, на тој начин овозможувајќи им на Penn National да се обезбеди на друг сателит.Државата не го каже тоа дали другите запечатени понуди беа примени во средата.Пенсилванија, пратениците и Гувернерот Том Волф (D) одобрена на 10 сателити казина во дел од масивна експанзија на коцкање помина минатата есен.Законодавството исто така legalizes онлајн казина, секојдневно фантазија спорт, одредени форми на коцкање внатре камион запира и аеродром терминали, и лежи на рамка за спортско обложување.Државата претпоставува дека тоа ќе добијат $100 милиони во satellite понудата лиценцирање приходи.Пет победа понудите за датум имаат колективно генерирани $130 милиони евра.Висока Категорија 4 понудувачи имаат два работни дена да ги плати PGCB во полн износ.Тие потоа имаат шест месеци да поднесе формален предлог од каде сателитите ќе се гради во придружени со детален концепт дизајни бесплатни холандија казино leeuwarden entree . Penn National зацврсти своите York Каунти казино на јануари 10, што значи од страна на јули 10 компанијата ќе треба да претстави конкретни планови за мини-казино.Сепак, поголемиот дел од државата е 10 Категорија 1 и 2 игри licensees се противат на 2017 коцкање проширување мерка.Некои веруваат компании како Пен Националните се купување на сателитите, едноставно за да се заштити од моментална земјиште-базирани својства, како и да имаат малку да нема интерес во градењето на сателити, кои ќе едноставно наситен на пазарот. коцкање сленг за високо ролери.