школки казино јас сум бог лил б

правец на казино нови бивол мичиген

Како автор и новинар, Марија Konnikova почна истражување за книга за пред една година, гледајќи во улога што ја игра среќа во животот.Се чинеше да писател дека покер е одлично место за да започнете.По учењето повеќе за теоријата на играта и да се биде предводен од ветеран покер играч Ерик Seidel, Марија одлучи да потроши една година играјќи ја играта на телевизија коло.Таа знаеше ништо за покер во времето, но заврши заработуваат над $200,000 од турнирот игри во текот на процесот и сега е потпишан како бренд амбасадор со најголемата онлајн покер бренд во светот, PokerStars.Марија е приказната е прилично неверојатни.Не само што таа не знае ништо за покер, но таа бележи голем успех во текот на своето време играње на играта.Многу луѓе што се поставени за да дознаете повеќе за покер, но малкумина имаат успех дека Марија била во можност да се постигне.Во текот на дванаесет-месечниот временска рамка, Марија е во можност да се заработи надвор во коцкање области како Лас Вегас, Макао и Монте Карло.Најдобар заврши дојде во текот на СПС Националниот Шампионат во јануари, кога таа го доби настанот, outlasting 290 конкуренти да победи $84,600 плус Platinum Помине на PokerStars Играчи Не Limit Hold ' em Првенство.Овој специјален настан ќе се одржи ова доаѓа јануари на Бахамите, со најдобрите од најдобрите доаѓаат да го почувствува.На Платина Помине Марија заработи има вредност од $30,000 школки казино јас сум бог лил б. Кога таа освои помине, таа беше првата жена да го стори тоа и нејзината приказна во покер почна.Сега, таа ќе се работи со PokerStars, како и продолжување со нејзината книга.Нов рок за пријавување е направен, со книга; 'Најголемите Блеф' уште во делата.Книгата е поставен да биде објавен до крајот на 2019, давајќи Марија многу време за да продолжат да се натпреваруваат, особено во PokerStars Играчи Првенство следната година и пошироко.Коментирајќи се приклучи на тимот во PokerStars Блог пост, Марија изјави: "јас сум многу возбуден за да се приклучи на PokerStars тим.Тоа е прекрасно да се биде неофицијални амбасадорот со PokerStars за минатата година, и мислам дека тоа е огромна чест да се приклучи на тимот официјално сега виндзор канада казино старосната граница. "Јас никогаш не може да се замисли покер станува толку голем дел од мојот живот, како што и се приклучи на PokerStars како официјален амбасадор нуди мене неверојатна можност да се земе мојата игра на следното ниво и да претставува бренд кој дојдов да му се восхитуваат во голема мера.Тоа, секако, не боли, дека луѓето имам задоволство да работам со на PokerStars се некои од најубавиот, најпаметните и повеќето забавно знам прозорецот kerf слот sash weatherstrip печат.
"Јас сум воодушевен да имаат можност да ја споделам мојата страст за покер со светот и, се надевам дека, донесе многу нови играчи во игра." правец на казино нови бивол мичиген.